Zarábanie peňazí je pre väčšinu Slovákov „ťažkým chlebíčkom“. Preto nečudo, keď sa niektorí jedinci jednoducho rozhodnú, že si farebné papieriky radšej vytlačia, ako by mali tvrdnúť v nezáživnej robote. Aby však falšovateľom ich počin prešiel, musia mať v rukách (a hlave) viac ako farebnú tlačiareň. Inak to dopadne ako pri týchto mužoch z východu Slovenska.

V ostatnom čase bola na adresu východnej časti našej krajiny vyslovená jedna nelichotivá poznámka. Keď slovenský expremiér povedal už legendárnu vetu, že „…na východe nič nie je“, zrejme ho ani vo sne nenapadlo, že by sa tam doslova tlačili peniaze. Podľa vzneseného obvinenia totiž traja muži z okresu Poprad vyrobili falošnú dvestoeurovú bankovku, zaplatili ňou a skoro im to aj prešlo.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Najhorší falšovatelia na Slovensku, a s veľkou pravdepodobnosťou aj na svete, pri svojom čine ale nedomysleli pár naozaj podstatných detailov. Nielenže bol na bankovke veľký červený nápis „THIS IS FAKE“ (prekl. „je to falzifikát“), dokonca týpci papiere k sebe aj zle prilepili. Avšak za nákup v obchode sa im nimi zaplatiť podarilo.

„Polícia troch mužov vo veku 17, 19 a 43 rokov ešte v ten deň zadržala a obvinila zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov,“ vyjadrila sa k činu Polícia SR cez sociálnu sieť.

Falošná bankovka z oboch stránfalosna bankovka

Zdroj/Foto: Facebook