Mobily nám uľahčujú každodenný život a v rámci neho aj orientáciu v čase. To však neznamená, že z trhu vytlačili klasické náramkové hodinky. Hoci je pravda, že ich primárnu funkciu na seba prevzali práve mobilné telefóny, na rukách sa hodinky vynímajú tak či tak. V súčasnosti nie sú vôbec prežitkom, ale podstatným módnym doplnkom, ktorý môže veľa napovedať o ich majiteľovi. Najmä, keď sa mu na nich čo-to trbliece. Áno, trbliece sa aj na tých z Grécka, ktoré sa na plážach predávajú po päť eur, ale nebudeme ich sem pliesť, nebolo by to voči desiatim najdrahším hodinkám sveta vôbec dôstojné. A presne o nich bude reč – o hodinkách, ktorých hodnota je vyššia ako vami celoživotne nadobudnutý majetok! 

10. Hublot Black Caviar Bang (1 000 000 $)

Možno si spomínate, že Rytmus v jednom zo svojich textov (možno viacerých) rapoval “čekuj moje habloty”. Ak ste doteraz nevedeli, o čom vlastne točí, tak o hodinkách. Konkrétne tieto “habloty” vznikli po 2 000 hodinách tvrdej práce, počas ktorej sa spracuvávalo 18-karátové zlato, kombinované s 322 zrnami čiernych drahokamov. Unikát nemá žiadnych súrodencov, pretože na svete existuje len jeden kus tohto 25-karátového exempláru.

hodinky10

boty 1113 najdrahších tenisiek všetkých čias!

9. Lysse Nardin – Royal Blue Tourbillon (1 000 000 $)

Keďže tieto hodinky stoja rovnako ako vyššie spomínané “habloty”, deviata priečka im patrí len pomyselne, reálne sú na tom rovnako. Tento kúsok je vyrobený z platiny a jeho cena je závratná vďaka diamantom a zafírom, ktorými sú posiate. Bohužiaľ,  z nich neexistuje len jeden kus, ale hneď tridsať, takže človek, ktorý si ich zakúpi, už nebude originálny. Chudáčisko.

hodinky9

8. Patek Phillepe Sky Moon Tourbillon (1 300 00 $)

A tu už sa nám suma navýšila o 300 000 dolárov. Že by preto, že sú hodinky poskladané zo 688 súčiastok, a to dokonca i mikroskopických a že majú ciferník z platiny? Asi áno. Ak by ste si na ne robili zálusk, pripravte na potom na to, že každý rok sa do obehu dostanú len dva kusy, pričom jeden je z ružového zlata a druhý z platiny.

hodinky8

7. Parmigiani Fleurier – Fibonacci Pocket Watch (2 400 000 $)

Tento klenot pochádza zo Švajčiarka a jeho zvláštnosťou sú nekonečný kalendár a zvonkohra (kto už by chcel na hodinkách zvonkohru?!). Vidíte na ňom lotosový kvet a slimačie tvary? V tom prípade asi vidíte správne, pretože presne to má vystihovať.

hodinky7

6. Franck Muller – Aeternitas Mega 4 (2 700 000 $)

Ak by ste túžili po hodinkách zo Švajčiarska, s 36 komplikáciami (najviac na svete), kalendárom na 999 rokov, chronografom či ukazovateľom pre 3 časové pásma, zrejme si musíte pripraviť bezmála tri milióny dolárov. 300 000 dolárov, samozrejme, nie je málo, ale pre tých, ktorí si v hlave plánujú ich kúpu, bez mihnutia oka určite áno.

hodinky6

5. Cartier – Secret Watch With Phoenix Decor (2 755 000 $)

Gýč? Ako pre koho. Zbohatlíci sú za túto trblietavú parádu ochotní vyhodiť 2 755 000 dolárov. Hodiny s podobou Fénixa, ktorý má namiesto očí smaragdy a 3,53-karátové diamanty a telo pokryté 80,13-karátovými diamantmi, sú vyrobené z “mastného” kovu, ródia a pokryté bielym zlatom.

hodinky5

4. Patek Philippe’s Platinum World Time (4 000 000 $)

Akože kvôli tomu, že tieto hodinky zobrazujú časové zóny rôznych krajín a pomáhajú rozpoznať deň od noci v rôznych krajinách sveta, by sme mali za ne vysoliť 4 melóny dolárov??! Veď to ukazuje aj mobil :( Okey, imidž je imidž.

hodinky4

3. Louis Moinet – Meteoris (4 599 487 $)

Názov Metoris hodinkám nepatrí len tak. Časť z nich je totiž vyrobená z dvesto rokov starého meteoritu pochádzajúceho z mesiaca. Čo sa týka obalu, ten je vyrobený “len” z 18-karátového zlata.

hodinky3

2. Patek Phillipe’s Supercomplication (11 000 000 $)

Našporiť 11 000 dolárov, v našom prípade eur, dá zabrať. Našporiť rovnaké číslo s tromi nulami navyše sa podarí len málokomu. A existujú aj takí, ktorí sú túto sumu ochotní vyhodiť za jedny malé, vreckové hodinky. Napríklad newyorský bankár Henry Gravesem, ktorý ich v roku 1999 vydražil v  Sotheby.  Uznávame, že aj ich pôvodná cena musela byť vysoká, keďže bolo potrebné vyplatiť zamestnancov, ktorí na nich poctivo dreli celé štyri roky od roku 1928 do 1932.

hodinky2

1. 201-Carat CHopard (25 000 000 $)

Preboha! Také drahé a také škaredé?! Či nebodaj máte iný názor? Tento 25 miliónový gýč je vyrobený z 15-karátového ružového diamantu, 12-karátového modrého diamantu a 11-karátového bieleho diamantu. A aby tých karátov nebolo málo, nachádza sa tu i 163-karátový diamant. Takže suma-sumárom, tieto hodinky v sebe ukrývajú 201 karátov a stoja toľko ako všetky rodinné domy dokopy v nejakej malej dedinke. Na druhej strane len minimum toho, čo zarobia svetové hviezdy.

hodinky1Zdroj: Smashinglists.com