Masturbácia nie je zlá, to vie každý. Zlepšuje náladu, uvoľňuje myseľ, predlžuje vyvrcholenie či zvyšuje prevenciu pred rakovinou prostaty. Avšak všetky tieto zdravé výhody prejdú do úzadia, ak vás pri tom prichytí vaša polovička / partnerka / manželka atď. Čo povie väčšina mužov v takej situácii? Prinášame vám 5 najčastejších výhovoriek! 

“Moja ruka sa nudila, tak som ju zamestnal.”

Vieme a každý si uvedomuje, že to znie príliš banálne, ale je to veta, ktorá môže neutralizovať situáciu. Prečo? Vaša polovička na túto vetu len prevráti očami a prinajlepšom sa zasmeje.

vyhovorky_pri_masturbacii_02

“Nechcel som byť odmietnutý, tak som to zobral do vlastných rúk.”

Aj keď máte partnera dlho či krátko, nikdy nemusíte mať v tom istom čase chuť na sex. Každý máme rôzne libido a ženy nie sú vždy pripravené tak, ako muži. O to horšie, ak je muž častejšie odmietaný a nútený robiť sám sebe dobre. Vtedy je však problém niekde inde…

“Potreboval som sa rýchlo odreagovať.”

Prečo funguje táto veta? Lebo veda! Masturbácia tiež uvoľňuje rôzne neurochemikálie ako dopamín a oxytocín, ktoré zdvihnú náladu, zlepšia uspokojenie a aktivujú bunky vo vašom mozgu.

“Páči sa mi, keď sa s tebou milujem, ale niekedy je príjemné aj toto.”

Touto vetou vyjadrujú muži túžbu k svojej polovičke a zároveň ňou uľahčujú akékoľvek obavy, že by partnerka nespĺňala pocit uspokojenia.

vyhovorky_pri_masturbacii_05

“Oh, ahoj! Chceš sa pridať?”

Partnerke tým muž ukáže, že vie, čo robí a je oprávnený prijať zodpovednosť za svoje túžby a uspokojenie. A ak budete mať šťastie, vaša polovička sa pridá.