Mladá rodáčka z Iránu sa veru nebojí, rozhodla sa zakročiť proti všetkému zlu konanému v jej krajine a postaviť sa proti teroristom z Islamského štátu. Tí si teraz neželajú nič iné ako jej smrť. Speváčka Helly Luv, vlastným menom Helan Abdulla, sa narodila v roku 1988 v Iráne. Odtiaľ ale musela spolu so svojimi rodičmi pred Saddámom Husajnom utiecť do Fínska, kde pokračovala v bežnom živote. Keď sa rozhodla odcestovať do Los Angeles a začať tam kariéru herečky, rozhodne ešte netušila, že sa do svojho rodiska vráti. Avšak stalo sa a sympatická Kurdka si neodpustila natočenie klipu. Video ale poriadne nahnevalo miestnych radikálov, pretože zachytáva boje na severe Iraku, ktorý aktívne napádajú bojovníci Islamského štátu.

Helan sa vo svojom odvážnom počine IS vzoprela a miestnym Kurzdom sa snaží ukázať, že proti zlu sa bojovať dá. To je dôvod, prečo sa okamžite stala terčom viacerých vyhrážok zo strany teroristov, ktorí si teraz prajú jediné – jej smrť. Islamský štát totiž nemieni tolerovať akýkoľvek odpor a pri akomkoľvek náznaku vzbury zasiahne. Aj preto sa musela Helan stiahnuť do ústrania a svoj pobyt v krajine obmedziť na minimum. Každopádne, krásna mladá žena je teraz v Iráne považovaná za hrdinku a miestni tvrdia, že práve ona ich nakopla k boju proti IS.

Helan vyzýva k boju proti Islamskému štátu

Helan Abdulla

Woke up this morning and had to wipe my eyes a few times before I realized it's real..😅 @amberrose your so kind for this post 🙏🏽😍 Thank you so much for sharing light on issues that sometimes people feel is not their problem, because it's far away from them in another country, or the media won't give it enough attention. This truly shows ur caring heart for innocent people, feminism and young girls who still are captivated by ISIS terrorist! Thank you for Standing up for Justice and Freedom. ❤👭👭 #womensupportingwomen #womenempowerment 🙌🏽 Repost from @amberrose {ARTIST SPOTLIGHT} Singer @HELLYLUV is using her pop music as a warrior cry to protest ISIS, along with the oppression of her people. Her music video “Revolution” went viral. She used her voice as a weapon and filmed her video where the bombings took place. In her words, “I believe that nobody will have fear anymore after you see so much injustice. When you see so much bad and ISIS killing innocent people and raping young girls — there’s no more fear left in you. It becomes strength and power. You want to fight against it. There’s zero fear in me.” Check out her video to see her in action. #Freedom #Justice #AmberRoseSlutWalk #WomenSupportingWomen #ARSWTakeover #Change #Feminist #StandUp #amberrose #hellyluv

A post shared by Helly Luv (@hellyluv) on

Foto: Instagra