Možno sa to ani nezdá, ale prešlo už 9 mesiacov od predstavenia iPhonu 6 a jeho väčšej verzie 6 Plus. Apple bude, samozrejme, pokračovať vo svojej tradícii predstavenia nového modelu každý rok, a tak sa aj tento rok na jeseň môžu priaznivci tejto prestížno – imidžovej značky tešiť na nový model, tradične pomenovaný s S-kom na konci: 6S.Portál Forbes.com zosumarizoval fakty o novej 6S-ke:

02

Touch Force

Túto technológiu predstavil Apple už pri predstavovaní svojho posledného MacBooku v marci. Ide o technológiu, ktorá meria intenzitu vášho stlačenia – na MacBooku sa podľa intenzity tlačenia na touchpad rôzne správa program / aplikácia, ktorú ovládate. Apple to prezentoval na príklade “pretáčania videa” – podľa intenzity tlačenia na tlačidlo “Forward” na ovládacom paneli prehrávača videa ovládate rýchlosť, akou sa video “pretáča” vpred. Uvidíme na čo všetko sa bude dať Touch Force technológia využiť a či pôjde o meranie intenzity tlačenia na displej alebo iba na hardvérové tlačidlo.

03

Iba dve veľkosti

Špekulácie o tom, že okrem 4,7″ a 5,5″ modelu sa výrobca vráti aj k pôvodnej veľkosti známej z iPhone 5 (4″), boli vyvrátené.

04

Nová farba: ružová

Čo by to bolo za prestížno – imidžovú značku, keby zabudla na dnešné instagramové barbiny. Už vidíme ako sa pôjdu potrhať za novým ružovým iPhonom. Teda, ak ho bude mať kto zaplatiť ;-).

01

Nový fotoaparát

Rozlíšenie fotoaparátu v iPhone 6S bude pravdepodobne 12 megapixelov (aktuálny model má 8 megapixelov vzadu a 1,2 megapixelu vpredu).

05

Ďalší mikrofón

Mal by sa nachádzať pri reproduktore. Dôvod bude zrejme na odfiltrovanie napríklad šumenia vetra a iných rušivých elementov pri telefonovaní / nahrávaní videa.

08

Pamäť

Hurá, hurá, nový iPhone 6S dostane 2GB RAM, čo je 2x viac ako súčasný model.

06

Nezlomiteľný

Na najkritizovanejšiu stránku nového iPhone 6, najmä vo verzii Plus, si dá Apple pozor a jeho konštrukcia by mala byť posilnená, resp. by mal byť vyrábaný z odolnejšieho materiálu.

07

Štart už na konci leta

Podľa uniknutých informácií sa má s výrobou začať už na konci augusta. Držíme palce, nech sa dostane do predaja aj na Slovensku aspoň do konca roka ;-).