Rýchlo rastúce fúzy a brada donútia mnohých chlapov holiť sa aj každý deň. A či už pri holení používate žiletku alebo elektrický strojček, nič z toho nevydrží večne, a tak vaše kroky opäť smerujú do drogérie alebo elektra. Boli by ste však ochotný zaplatiť za žiletku väčšiu sumu peňazí, ak by skutočne dokázala robiť zázraky?

Na trhu je stále viac možností, ako najdokonalejšie zbaviť pokožku nežiadúcich chlpov. Spoločnosť Zafirro prišla s prevratným výrobkom, ktorý si zamilujú všetci muži. Sľubuje ostrosť 10-krát väčšiu ako chirurgický skalpel a čepeľ s 5000-krát menšou šírkou ako ľudský vlas. Výrobcom to dalo roky práce, kým našli správny materiál a získali toto zaostrenie. Zafír je ešte tvrdší materiál ako oceľ, preto jeho ostrie vydrží podstatne dlhšie.žiletka

História tohto strojčeka vás zavedie až do roku 2011, kde po štyroch rokoch výskumu a vývoja predstavili prvý typ „Zafirro Iridium.“ Za astronomickú cenu 100 000 dolárov by si ho obyčajný smrteľník len ťažko zakúpil. Model „Zafirro Zlato“ stál „iba“ 18 000 dolárov, avšak výrobcovia vedeli, že s takými cenami sa do maloobchodu nedostanú. A tak na trh prišli s cenou 299 dolárov, ktorá už zaujala väčší okruh pánov na holenie.

Vďaka projektu Kickstarter cena žiletky klesla na neuveriteľných 199 dolárov, čo po nej spustí pochopiteľne ešte vyšší dopyt. Cieľom spoločnosti Zafirro bolo vytvoriť strojček odlišný od farebných plastových modelov, ktoré často pripomínali detskú hračku. Okrem vysokej kvality si dali záležať aj na atraktívnom dizajnovom prevedení.

žiletka2 žiletka1

zdroj: www.highsnobiety.com, kickstarter.com