Futbalové EURO pomaly klope na dvere, čo neuniká ani našej pozornosti. Minule sme sa venovali dôležitým informáciám o šampionáte, tentokrát vám predstavíme tie najväčšie mená, ktoré sa nám vo Francúzsku predstavia. Rozhodne bolo z koho vyberať a za zmienku by stálo určite oveľa viac futbalistov, no predsa len, netreba to preháňať, či? Preto sme pre vás vybrali 11 hráčov, ktorých považujeme za to najzaujímavejšie, čo budeme môcť vidieť.Gareth Bale (26 rokov, krídelník, Wales, Real Madrid)

Bale

To, čo sa nepodarilo legendárnemu Walesanovi Ryanovi Giggsovi, to sa podarilo najdrahšiemu futbalistovi histórie. Gareth Bale priviedol Wales na európsky šampionát. A aj napriek tomu, že je prakticky jediným veľkým menom v reprezentácii, Wales môže byť postrachom. Naňho si budú, samozrejme, súperi dávať enormný pozor, no Gareth si už na to zvykol, veď svoju krajinu reprezentuje už od 16 rokov.

Gianluigi Buffon (38 rokov, brankár, Taliansko, Juventus)

Buffon

Legendárnemu Gigimu pomaly, ale isto, ťahá na štyridsať a zrejme pôjde o jeho posledný veľký turnaj. O to väčšiu motiváciu bude mať. Taliansko reprezentuje už takmer dvadsať rokov a bol aj súčasťou zlatého tímu z MS 2006. Vek u brankárov nie je až takou výraznou prekážkou, u Buffona to platí dvojnásobne. Veď počas tejto sezóny urobil nový rekord talianskej ligy v počte minút bez inkasovaného gólu a priviedol Juve k zisku ďalšieho titulu. Kto ho bude chcieť prekonať, naozaj musí dať do toho všetko…

Zlatan Ibrahimovič (34 rokov, útočník, Švédsko, PSG)

Ibrahimovič

Je treba vôbec odôvodniť, prečo sa ocitol medzi vybranými hviezdami? Zlatan je kontroverzná postava svetového futbalu. Zároveň však vo svojich 34 rokoch predvádza neskutočné výkony a je postrachom každej obrany. Obrovskou škodou pre Švédsko je to, že nemá na ostatných postoch dostatočnú kvalitu na to, aby malo šancu pomýšľať na veľký úspech. Ten by si Ibra s reprezentáciou rozhodne zaslúžil. Zrejme mu však musí stačiť to, že je najlepším strelcom švédskej histórie a je 9-násobný najlepší hráč svojej krajiny.

Andrés Iniesta (32 rokov, záložník, Španielsko, FC Barcelona)

Iniesta

Zrejme najlepší stredopoliar posledného desaťročia a muž, ktorý je mozgom zlatej španielskej generácie, ktorá má tento rok šancu získať tretí titul v rade. Či sa jej to podarí, závisí aj od Iniestu, ktorý získal vo svojej kariére už nespočetne veľa trofejí, na ktorých mal leví podiel. Taktiež však už patrí medzi tridsiatnikov a je otázne, či zvládne po náročnej sezóne aj túto zápasovú porciu. No motiváciu rozhodne má. A vzhľadom k tomu, že ho je možné označiť za príkladného profesionála, môžme sa na jeho genialitu tešiť v každom španielskom zápase.

Harry Kane (22 rokov, útočník, Anglicko, Tottenham)

Kane

Dlhšiu dobu sa hrdé Anglicko spoliehalo na zlaté dieťa – Wayna Rooneyho, ktorý sa medzičasom stal najlepším strelcom histórie svojej krajiny, no nikdy sa mu nepodarilo získať medailu na nejakom veľkom podujatí. Dnes sa však v Anglicku hovorí okrem Leicestru o novej hviezde, do ktorej sa vkladajú nádeje. Nie je ním nikto iný ako kompletný útočník Harry Kane, ktorého zrovnávajú s legendárnym Alanom Shearerom. Hoci má stále len 22 rokov, jeho inštinkt, dravosť a neskutočný prehľad o dianí na ihrisku z neho robia hráča, ktorého sa oplatí sledovať.

Robert Lewandowski (27 rokov, útočník, Poľsko, Bayern)

Lewandowski

 

Romelu Lukaku (23 rokov, útočník, Belgicko, Everton)

Lukaku

 

Luka Modrič (30 rokov, záložník, Chorvátsko, Real Madrid)

Modiric

Tohto Chorváta médiá nespomínajú ani zďaleka tak často ako ostatných menovaných, no pozerať sa naňho naozaj stojí za to. Luka odvedie v každom zápase obrovský kus práce a nie náhodou sa o ňom občas hovorí, že je pre hru Realu Madrid dôležitejší ako sám Ronaldo. Nebezpečné strely z diaľky, dokonalé dlhé pasy, obrovská bojovnosť a nesmierne vysoká úspešnosť prihrávok z neho robia jedného z najlepších záložníkov sveta a spoločne s Rakitičom, Mandžukičom a ďalšími môže Chorvátsko dotiahnuť na turnaji ďaleko.

Manuel Neuer (30 rokov, brankár, Nemecko, Bayern)

Neuer

Najlepší brankár súčasnosti je už pár rokov oporou Bayernu a nemeckej reprezentácie. Jeho atypický brankársky štýl mu priniesol obrovskú slávu, veď len máloktorý brankár si dovolí len tak vybehnúť ďaleko od brány, urobiť kľučku na súperovho hráča a zároveň predvádzať fantastické zákroky na bránkovej čiare. Toto je hlavný dôvod, prečo sme ho zaradili medzi “vyvolených”, o ktorých bude počas šampionátu určite záujem. A sám Manuel by rád ku zlatej medaile z MS pridal aj túto z európskeho šampionátu.

Paul Pogba (23 rokov, záložník, Francúzsko, Juventus)

Pogba

Pred pár rokmi “nechcený” mladík, ktorého legendárny Sir Alex Ferguson lacno predal z Manchestru United, sa stal v Juventuse hráčom tej najvyššej kvality. Už dnes ho porovnávajú so Zidanom, on sám vyhlásil, že chce byť ešte lepší. Čo k tomu viac dodať? Len toľko, že to nie je jednoduchý cieľ, no prípadný úspech na domácom EURE mu môže dodať ešte väčšie sebavedomie. A to v spolupráci s vynikajúcimi výkonmi môže z neho naozaj spraviť najlepšieho záložníka sveta. Potenciál na to má.

Cristiano Ronaldo (31 rokov, útočník, Portugalsko, Real Madrid)

Ronaldo

A na záver nám chcene-nechcene ostal Cristiano Ronaldo. Podľa mnohých najlepší futbalista súčasnosti, a možno aj všetkých čias, nesie na svojich pleciach obrovskú ťarchu. Už má po tridsiatke a toto môže byť jeho posledný veľký šampionát v národnom drese, minimálne v tej forme, akú si udržuje už celé desaťročie. Od roku 2004, keď bol v striebornom tíme na EURE, márne čaká na reprezentačný úspech. Toto je možno jeho posledná šanca, no bude to mať nesmierne ťažké, pretože Portugalsku chýbajú ďalší hráči svetovej extratriedy, čo bude v konečnom zúčtovaní s veľkou pravdepodobnosťou znamenať, že opäť mu na konci turnaja ostanú len “oči pre plač”. No to nič nemení na tom, že sa oplatí tešiť na každý jeho dotyk s loptou.

Zdroj: wikipedia |  Foto: facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba