Vďaka dvom šikovným Slovákom je na svete drevený počítač zvaný Xerry. Očarí vás nielen jeho luxusným vzhľadom, ale aj parametrami. Tento dokonalý stroj môže bez pochýb konkurovať aj firme Apple. Tím vývojárov pod vedením Martina Pechovského a Jána Tuhárskeho vytvorili originálny drevený počítač, ktorý sa presadí u nás doma, ale aj v zahraničí.

Je vyhotovený z obnoviteľných zdrojov, má byť zhmotnenou predstavou elegancie, dizajnu a multifunkčnosti. Takže nejde len o počítač, ale predovšetkým o multifunkčné zariadenie, ktoré je ekologické a užívateľsky prístupné zároveň.

Ako vznikal?

Vytvoriť niečo  ako revolučný počítač a použiť pri tom tak úžasný materiál ako drevo stálo vývojárov skutočne veľa práce. Martin a Ján v jednom rozhovore uviedli, že celá myšlienka inovatívneho prístroja vznikla už niekedy pred piatimi rokmi, keď sa rozhodli priniesť na trh niečo ozaj zaujímavé, a to hlavne po dizajnovej stránke. Keď už mali nápad, stretli sa a začali na ňom tvrdo pracovať. Potom ostávalo už len vymyslieť názov, vybudovať firmu a začať realizovať svoj sen.

Prečo názov Xerry? 

Hlavná myšlienka bola v tom, že ich počítač má byť akousi “čerešničkou na torte”, niečo, čo zaujme svojim kreatívnym prevedením a hneď vzápätí aj parametrami.

Spoločnosť Xerry ponúka dizajnovú drevenú skrinku s možnosťami konfigurácie, voľby dreva i vlastného brandingu. Zákazníci si môžu vybrať z troch alebo štyroch  typov, voľba vlastnej konfigurácie či brandingu bude možná za poplatok.

Kedy bude v predaji?

Žiaľ, ešte sa tešiť nemôžeme, na trhu je zatiaľ nedostupný.

BBB

BBB3 BBB2 BBB00

 

zdroj: www.startitup.sk