Inteligentné hodinky by bol veľmi slabý názov pre túto prepracovanú vychytávku. Najnovší typ Wove Band dielne Polyera ponúka vyššiu kategóriu smart hodiniek a ide o ohybný displej, obvody a senzory zo špeciálneho plastu, ktorý zaručuje, že tento veľmi praktický gadget je takmer nezničiteľný.Wove Band je náramok s displejom, ktorý obyčajne nájdeme v čítačkách elektronických kníh. Vašim očiam určite neujde jeho vysoký kontrast čiernobielej farby. Označujú ho ako displej s elektronickým papierom a je plne dotykový. Dokáže zobrazovať viacero aplikácií naraz a obsah na displeji sa otáča podľa toho, ako ho vy v danej chvíli používate.

Prekvapí vás jeho energetická nenáročnosť a rozlíšenie 1040 x 200 pixelov, čo je asi 5-krát viac, ako majú bežné smartfóny. Jeho Freescale procesor má 512 MB RAM, 4 Gb pamäte, senzor pohybu a batériu s kapacitou 230mAh. Túto batériu však nevybijete tak skoro a energia hodinkám ubúda len vtedy, keď aktívne používate Wove Band. Skvelé je, že obraz na displeji ostáva aj v prípade, keď doň nie je pridávaná žiadna energia z batérie.

Programovanie náramku je veľmi nenáročné, postačí vám základná znalosť práce s jazykmi HTML5, CSS3 a, samozrejme, Javascript. Výrobcovia plánujú svoj produkt uviesť na trh už v roku 2016, cena zatiaľ stanovená nebola.

h

h1

s P

zdroj: wove.com