Nie všetko, čo má v slove „se*“, musí ihneď nabudiť. Často sa pomocou neho označujú rôzne úchylky, ale aj sexuálne orientácie. Existujú heterosexuáli, homosexuáli, bisexuáli, transsexuáli, asexuáli atď. Aby toho nebolo málo, najnovšie vzniklo pomenovanie demisexuál. Nie je to kategória pre troch ľudí, táto orientácia zahŕňa pomerne veľkú skupinu. Že neviete, čo to znamená? Ľahká pomoc – čítajte ďalej.Predpona “demi” v slove naznačuje, že ide o človeka, ktorý sa nachádza niekde na polceste medzi asexuálnym (úplná absencia sexuálnej túžby) a sexuálnym. Pre zjednodušenie: demisexuála nepriťahujú ani ženy ani muži, pokiaľ si s nimi nevytvorí silné citové puto. Keď sa tak stane, nezáleží na pohlaví, výzore či veku.

Život demisexuála

Pre človeka tohto druhu nie je se* iba vecou fyzickej aktivity. Demisexuál odmieta se* na jednu noc a rovnako aj akékoľvek súloženie len pre ten samotný akt. Neženie sa za veľkým poprsím, neslintá po dlhých nohách v krátkej sukničke, pre intímne zblíženie potrebuje viac ako len telesný podnet.

Kamarát taky rád

Teraz možno mnohé ženy zaplesali, mať doma muža s touto orientáciou je ako mať Juana z telenovely, ktorý má oči len pre ne. Nedajte sa pomýliť, demisexuál nie je úplne ideálny partner, on totiž nenachádza impulzy na uspokojenie len v partnerskom zväzku. Takýto človek prejaví náklonnosť aj ku kamarátke, kolegyni, profesorke, skrátka komukoľvek, kto mu je srdcu blízky. Preto ak sa s niekým zblíži duševne, hrozí aj zbližovanie intímne.

demisexuál

Čo ho vzrušuje?

Telesná príťažlivosť mu nič nehovorí, zato priateľské správanie, porozumenie a vnútorná harmónia, tie ho dokážu poriadne rozpáliť. Bežným sporom ohľadom tejto orientácie je fakt, že niektorí jedinci nie sú schopní uveriť demisexuálnej nevzrušivosti bez citovej väzby. Veď ako by niekoho nemohla vzrušiť neznáma atraktívna žena? Pravdou však je, že rovnako ako aj pri iných orientáciách, ani tu nejde o potláčanie toho prirodzeného v človeku, práve naopak. Príťažlivosť nie je niečo, čo sa dá ovládať a demisexuál skrátka nie je schopný ju pocítiť bez emočnej väzby.

Dnes už máme zadefinované snáď všetko. Nie je prekvapením, keď sa vás niekto opýta, či ste vegetarián, lebo vás raz videl nejesť mäso, či nie ste náhodou bisexuál, lebo sa zdá, že si rozumiete s oboma pohlaviami alebo či by ste nemohli byť upírom, lebo sa vyhýbate slnku. No byť obyčajným, občas jesť len zeleninu, občas nemať chuť na se*, občas zastrieť žalúzie a len tak v pokoji relaxovať, nemáte šancu. Všetko, čo urobíte spadá do nejakej tabuľky štatistík, vďaka ktorej vám niekto s určitosťou povie, kto ste. Avšak akékoľvek definovanie skupín môže byť nebezpečné, keďže môže vyraďovať, degradovať, trápiť. A tak nech už milujete pri prvom pohľade alebo až po tisícom, nenechajte si od iných diktovať, ako by ste to mali robiť.