Od 5. októbra sa u nás oficiálne spúšťa 4. operátor, ktorý sľubuje extra výhodné služby.Na tlačovej konferencií bol oficiálne predstavený 4. mobilný operátor na Slovensku s názvom 4ka, ktorý od 5. októbra spustí predaj svojho produktového portfólia. Nový operátor vzišiel zo spolupráce firmy SWAN a Slovenskej pošty, a.s. a svoje predplatené telekomunikačné služby tak bude poskytovať prostredníctvom viac ako 1500 pobočiek.

Mobilný operátor 4ka má pridelenú predvoľbu 0950 a všetko, čo sa 4ky týka, je spojené s číslicou 4. Prenos čísla od iného operátora zaberie nanajvýš 4 dni a úvodná investícia do SIM karty bez viazanosti vás vyjde na 4 eurá, ktoré sú zároveň štartovacím kreditom. Volania a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v rámci EÚ, ako aj 1 MB prenesených dát sú spoplatnené sumou 4 centy. Pri využívaní dát vám bude k dispozícií balíček 4G GIGA s objemom 1 GB za cenu 1 Euro /30 dní. Svojim cenníkom operátor 4ka prakticky zrušil systém roamingu, keďže aj v rámci EÚ ponúka volania a SMS za 4 centy, ako hovorí šéf SWANu Miroslav Strečanský. Operátor uvádza, že nejde len o uvádzacie ceny, ale o dlhodobú ponuku.

novy operator slovensko

Operátor v súčasnosti pokrýva svojou sieťou 4G a 2G viac ako 40 % populácie SR vo viac ako 60 mestách, pričom plánuje v priebehu roka zvýšiť toto číslo na 80 %. Mimo signál by sa zákazník do tej doby dostať nemal, keďže v ostatných oblastiach bude 4ka pôsobiť prostredníctvom 2G siete cez národný roaming, ktorý poskytuje Slovak Telekom. Dobíjanie kreditu je možné na poštách v hotovosti alebo prostredníctvom kupónov. Paušálne služby zatiaľ 4ka neposkytuje a na svojej webovej stránke www.4ka.sk, kde sa dozviete všetko podstatné, zaradili do momentálnej ponuky 4 mobilné zariadenia. Svojimi cenovými reláciami predstavujú na súčasnom trhu bezkonkurenčnú jednotku a my sa tešíme na ďalší vývoj.

novy operator slovensko

Zdroj: etrend.sk, 4ka.sk  Foto: mojandroid.sk