Cez víkend objavili okoloidúci vo Viedni bankovky v hodnote viac ako 100 000 eur, ktoré sa nachádzali na dne ľavého ramena rieky Dunaj. Objavené peniaze sú pravé, nejde o žiadne falzifikáty.Vo viedenskej štvrti Donaustadt si prechádzajúci ľudia všimli v Dunaji peniaze. Viacerí  z nich do vody aj skočili v nádeji, že „poklad“ si ulovia sami. Keď však ďalší okoloidúci zbadali skákajúcich občanov, zalarmovali políciu s tým, že ľudia skáču do rieky so samovražedným úmyslom.

Policajný hovorca Roman Hahslinger pre rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF potvrdil, že pri zásahu im pomáhali potápači z hasičského zboru, ktorí bankovky vytiahnuté z vody najprv vysušili a odovzdali polícií na preskúmanie ich pravosti. Výsledok všetkých celkom prekvapil, peniaze boli skutočne pravé. Potápači prehľadávali miesta nálezu aj deň po udalosti, žiadne ďalšie bankovky už neobjavili.

Spojitosť s týmto nálezom zatiaľ nenašli, nakoľko v blízkej dobe nedošlo k žiadnej väčšej výtržnosti ani ku krádeži veľkej sumy peňazí. Ani svedkovia, ktorí políciu upozornili, nevideli nikoho, kto by mohol peniaze do Dunaja hodiť. Viedenskí kriminalisti tak môžu riešiť záhadu nájdených peňazí, hľadať jeho majiteľa alebo zistiť aspoň ich pôvod.

Zdoroj: etrend.sk