Asi vás ani nenapadne, že na záchode niečo robíte zle. Prídete, vyprázdnite svoj obsah, popri tom si prečítate správy v telefóne, zahráte pár hier a hotovo. Celý život to ale robíte zle!Záver štúdie jedného nemeckého autora nedávno otriasol celým svetom, keďže prišiel s novou teóriou o tom, ako sa správne vyprázdniť a všetci by sme sa mali túto základnú vec naučiť odznova.

Toaleta je v našich domovoch štandardná miestnosť, aj keď sa o nej možno až tak často nehovorí, má ju každý. A ak chcete mať zdravé črevá, podľa autora, ktorý je mimochodom odborníkom na črevné vnútornosti, mali by ste zmeniť spôsob, akým sa zbavujete ich obsahu.

V Nemecku sa kniha s názvom „Očarujúce črevá“ predáva až očarujúco dobre, keďže sa predalo už 200 000 kópií. Kniha obsahuje rôzne popisy, schémy a obrázky s návodom, ako správne použiť toaletu. A čo je teda lepšie, ako si sadnúť? Možno vás to prekvapí, ale mali by ste na záchode čupieť! Sedenie totiž zbytočne predlžuje celý proces a môže tak pravdepodobne aj za hemoroidy a črevné ochorenia, ktoré sú oveľa častejšie v Európe ako v Ázii.

Potrebu v čupiacom postoji vykonávajú celkom bežne na toaletách na Ďalekom východe, kde je to prirodzená poloha, na rozdiel od našich končín. Podľa štúdie viac ako 1,2 miliardy ľudí na celom svete na toalete čupí a nemajú takmer žiadne črevné problémy.

Ak sa vám na záchode nechce vytvárať rôzne kreácie pri pokuse si čupnúť, poprípade nechcete spadnúť do misy, existuje jednoduchá pomôcka, ktorú môžete využiť. Stačí si pod nohy podložiť malý stolček, stoličku alebo hocičo, čo vám vyhovuje a priblížiť sa tak požadovanej polohe.

Zdroj: mirror.co.uk