Asi nikoho neprekvapí fakt, že ženy sú stvorenia často neisté, bojazlivé a pochybovačné. Zamýšľajú sa, či ich partner neopustí, či sú pre neho stále dosť dobré, či ich nevymení za mladšiu verziu alebo či neostanú po rozchode na ocot.

Asi sa zhodneme na tom, že pokiaľ sa žena zamýšľa týmto smerom príliš často, je to pravdepodobne preto, že nemá dostatok sebadôvery (nech robíte čokoľvek) alebo si nie je istá, či ste pre ňu to pravé orechové. Nech už je správna hociktorá možnosť, zdá sa, že sme našli spoločné riešenie – mať zadné dvierka alebo zálohového chlapa, ktorý čaká v prípade, že to s vami zlyhá. Nejde pritom vôbec o neveru, len o akúsi pomyselnú istotu, keby náhodou.. Je ale prekvapivé, koľko žien má v živote svoj „plán B“ a ako veľmi zasahuje do ich vzťahu. Výskum spoločnosti Onepoll.com vo Veľkej Británií  na vzorke 1000 žien zistil tieto prekvapivé fakty:

  • 50 % žien má v dosahu chlapa, ktorého považuje za plán B v prípade rozvodu alebo rozchodu. Ide o staré známosti, ktoré trvajú obvykle viac ako 7 rokov.
  • “Plán B” – kamaráta, majú častejšie vydaté ženy ako slobodné.
  • 10-tim % z nich sa ich „plán B“ priznal k nehynúcej láske a 20 % žien si je istých jeho okamžitým priskočením v prípade rozchodu.
  • 40 % žien stretlo svoj „plán B“ počas vzťahu (môže to byť váš kamarát!!! ).
  • 50 % žien si myslí, že aj ich partner má svoju zálohovú potenciálnu priateľku.

Netreba však panikáriť. Zatiaľ ste plán A vy, a tak máte ďalší vývin udalostí pevne vo svojich rukách. Nezabúdajte na občasné komplimenty, trochu romantiky, však viete ako. Dokonca vám môže byť “plán B” z času na čas nápomocný. Počas menšej krízy si vďaka nemu žena uvedomí, že je stále žiadaná, vy naberiete sily, trochu sa zľaknete, že by ju mohli stratiť a vzťah je zachránený. Navyše, “plán B” sa môže časom ukázať ako veľmi zlá alternatíva, a tak sa žena pritúli o to silnejšie – k svojmu Áčku, a teda k vám. :)

Autor: Zuzu | Foto: pixabay.com