“Najhoršia mužská choroba na šesť? Soplík.” Takto si z nás pravidelne, najmä v chrípkovej sezóne, uťahujú ženy a nechápu, že my naozaj trpíme! Prečo je to tak? Dokonca aj vedci dokázali, že muži pri prechladnutí, chrípke a iných chorobách trpia, avšak pozrime sa na to z iného, nemedicínskeho uhla.

Muž bol od dávnych čias lovec, ochranca ženy, potomstva. Kým v tých časoch ešte pomerne chlpatá žena vychovávala deti, muž bol ten, ktorý šiel do divočiny, naháňal mamuty, zabíjal ich a doniesol kus mäsa domov, aby sa všetci najedli. On bol ten, kto vzal do ruky kyjak a jednou ranou skolil votrelca v jaskyni. Ako to súvisí?

chory-clovek-muz

Jednoducho. Hoci už prešli tisícročia, stále máme hlboko v génoch zakódované, že my sme tí alfasamci, ktorí majú byť pre okolie oporou, či už je to žena, dieťa, kolegyňa, frajerka, hocikto v okolí. My sme tí, ktorí majú chrániť a zabezpečiť prežitie ľudstva. Nie ležať v posteli s horúčkou a byť nevládni. Vtedy naozaj trpíme, ani nie tak fyzicky ako psychicky. Lovec v nás trpí uväznený v klietke choroby.

Možno zo mňa hovorí priveľa sirupu proti kašľu, možno mám opuchutý mozog z nádchy, ale ako argument pre ženu, ktorá sa vám pri chorobe vysmieva, to môžte skúsiť použiť.

PS: Posielam výhražný email výrobcovi výživového doplnku na posilnenie imunity a presne viem, akou formou mu ho odporučím užívať po celých baleniach…