Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Život ide ďalej. Raz sa na tom budeme smiať. To všetko si hovoríme, keď niečo riadne skazíme. Ale na tieto príbehy sa to povedať nedá. Títo muži to pokašlali tak veľmi, že ich to bude prenasledovať už naveky!

 

Geograf zoťal najstarší strom na svete

1+oldest+tree

Geograf a dnes už preslávený somár Donald Currey študoval borovice v Národnom parku Great Basin. Jedného dňa sa mu v strome zasekol prírastkový vrták, ktorý sa používa na odber vzorky z dreva. Zavolal si teda na pomoc miestneho policajta a spoločnými silami strom zoťali, aby mohli uvoľniť nástroj. Až neskôr sa dozvedel, že to bol najstarší žijúci strom na svete s odhadovaným vekom 4 900 rokov. Strom, ktorý nazvali Prometeus, vyklíčil zo zeme približne v rovnakom čase, keď vzniklo sumerské písmo.

 

Stratený poľovník zapálil skoro 3000 domov

3+california+house+fires

Sergio Martinez bol jednoduchý muž, ktorý dúfal, že sa mu signálnym ohňom podarí privolať pomoc. Poľovník sa stratil v kopcoch San Diego County a začínal byť dehydratovaný. Tak škrtol zápalkou a tým 15 ľudí zabil, 113 zranil, zničil 2820 budov a vypálil 280 278 akrov zeme. Jeho signálny oheň sa mu totiž vymkol spod kontroly a rozpútal hotové peklo. Požiar trval 11 dní a podľa odhadov spôsobil škodu 27 miliónov dolárov.

Chlapec zakopol a nechtiac päsťou prederavil miliónový obraz

chlapec

Taiwanský chlapec sa na výstave potkol a pri snahe udržal si rovnováhu udrel päsťou do olejomaľby. Samozrejme v nej spravil dieru. Jednalo sa o dielo talianskeho maliara Paola Porporu Kvety, ktorého hodnota sa odhaduje asi na 1,3 milióna eur. Náklady spojené s opravou obrazu podľa galérie uhradila poisťovňa. Ešteže to pre toho malého Taiwančana dopadlo dobre! Prikladáme aj video tohto incidentu:

 

Autor smajlíka si nepatentoval jeho dizajn

7+smiley+face+inventor

Harvey Ball to nikdy nepovažoval za chybu. Zomrel spokojne v roku 2001 vo veku 79 rokov. Ale zrejme by zomrel spokojnejšie, kebyže si v roku 1963 zabezpečí autorské práva na svoj ikonický výtvor smajlíkovej tváre. Harvey ho vytvoril pre svojho šéfa, ktorý ho požiadal, aby navrhol niečo, čo by zdvihlo morálku zamestnancov. Smajlíka navrhol a nakreslil za 10 minút a dostal zaňho zaplatených 45 dolárov. Takmer o 10 rokov neskôr v roku 1971 na tento dizajn narazila dvojica podnikavých bratov, patentovala si ho a ešte v ten rok na ňom zarobila milióny.

Nahrávacie štúdium odmietlo Beatles

8+dick+rowe+beatles

Dick Rowe, zástupca nahrávacieho štúdia Decca Records, v roku 1962 odmietol podpísať zmluvu s kapelou Beatles. Po konkurze manažérovi skupiny povedal: „Beatles nemá v zábavnom priemysle žiadnu budúcnosť.“ Od tohto nahrávania predal Beatles 1,6 miliardy albumov po celom svete.

Podnikateľ predal Victoria´s Secret za 1 milión dolárov

11+victoria's+secret

Royovi Raymondovi sa darilo dobre. Dokonca vynikajúco. V roku 1977 založil spoločnosť Victoria´s Secret a už v prvých dvanástich mesiacoch zarobil 500 000 dolárov. V ďalších piatich rokoch otvoril 6 nových pobočiek. Avšak nepochopiteľný strach z blížiaceho sa bankrotu ho donútil firmu predať a to len za 1 milión dolárov. Za desaťročie mala Victoria´s Secret hodnotu 1,9 miliardy a rozrástla sa na úctyhodných 670 obchodov po celej Amerike. Raymond svoju chybu neuniesol a v roku 1993 skočil z mosta Golden Gate Bridge.

Manžel vyhodil 110 miliónový výherný tiket

12+lotto+ticket

V roku 2010, Brit zahodil výherný tiket z Euromiliónov, ktorý patril jeho žene.  Manželka si kupovala tikety každý týždeň, pravidelne hrávala lotériu aj Euromilióny. A keďže muž jej tikety občas brával a vyhadzoval, vždy si značila svoje čísla. Tak aj prišla nato, že jeden z vyhodených lístkov mal hodnotu 110 miliónov. Manžel ju pripravil o najväčší jackpot v Euromiliónoch v tom čase. Ako tento muž dopadol nie je známe. :D

Zdroj: Mandatory.com