Len si to predstavte. Cestujete v aute naprieč Európou, v tom vám ale v hlave skrsne myšlienka – prečo si neurobiť prestávku a nepopozerať sa po krásach Nemecka? Nór, ktorý prechádzal so svojim štvorkolesovým tátošom z Andorrského kniežatstva domov do Nórska, si zrejme povedal to isté a zašiel sa pozrieť do Hannoveru. Veľmi rýchlo to však oľutoval.Sedemdasiatosemročný muž totiž zaparkoval v jednej z bočných uličiek Hannoveru, odkiaľ sa následne vydal pešo na prechádzku mestom. Ako správny vodič si, samozrejme, nezabudol zapísať ulicu, na ktorej auto nechal odstavené. Čo však čert nechcel, útržok papiera nečakane stratil, čím si nedobrovoľne predĺžil pobyt na severe Nemecka.

Nórsky pán si tak nešiel priechodné bydlisko u istej obyvateľky Hannoveru Gertrúdy Kreuterovej, ktorá denno-denne hľadala stratený automobil spoločne so „stroskotancom“. Sedemdesiattriročná Gertrúda sa nepochybne potešila telefonátu neznámej ženy do regionálneho denníka Hannoversche Allgemeine Zeitung, kde oznámila, že pred jej domom stojí auto s podivnými poznávacími značkami.

V tom momente bolo každému jasné, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o strateného tátoša z Nórska. To sa napokon potvrdilo a zábudlivec mohol aj so svojou novou priateľkou Gertrúdou vyraziť na trip do svojej rodnej krajiny. Ako uviedla starenka z Nemecka, na Oslo sa už veľmi teší.