Človek, ktorý riskuje svoj život, aby zachránil psa z horiaceho domu? Wow, poviete si. Takýto hrdinský čin si zaslúži ocenenie. Áno, zaslúžil by si, nebyť jedného malého detailu!43-ročný Michael Orchard sa behom noci stal jedným z najznámejších ľudí v New Yorku. Môže za to jeho hrdinský úmysel zachrániť susedov a psa z blízkeho horiaceho domu. Michael nasadol do svojho BMW a ponáhľal sa na miesto požiaru. Búchaním na dvere sa snažil zobudiť obyvateľov domu a oznámiť im, že horí. Akonáhle mu nikto neotváral, vykopol dvere, zachránil psa a s veľkou noblesou ho vyniesol z budovy postihnutej požiarom. Aspoň takto to videl samotný Michael. V čom bol teda problém? Žiadny oheň totiž nehorel!

Michael skombinoval lieky od kašľa a LSD, čo mu spôsobilo silné halucinácie. “Bol presvedčený, že budova je v plameňoch a že zachraňuje psa,” povedal hovorca miestnej polície. Jeho “hrdinský” čin mu iba narobil problémy. Michael Orchard bol obvinený z vlámania a výtržníctva.

Šťastím v nešťastí bolo, že všetky drogy už užil, a tak pri sebe žiadne nemal, preto nemohol byť ani obvinený z prechovávania zakázaných látok. Pri svojej jazde autom zničil plot a pri záchrane psa poškodil dvere. Pes neutrpel žiadne zranenia a je v poriadku. Michael si svoju chybu uvedomuje a s políciou spolupracuje. Susedom dokonca objednal nové dvere. Súd sa uskutoční 28. októbra a my mu budeme držať palce, veď on to nijak zle nemyslel!

Zdroj|Foto: Theladbible.com. Tumblr.com