Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov nám na uplynulých majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji urobili obrovskú radosť v podobe bronzových medailí a ukázali celému svetu, v ktorej krajine žijú tí najtalentovanejší mladí hráči ľadového hokeja na meter štvorcový.Ich cesta sa začala, a možno to aj bolo v prospech celej veci, s tímom tým najťažším – s najfavorizovanejšou, najobávanejšou a najúdernejšou Kanadou. Po debakli, ktorý títo naši mladí hrdinovia dostali v podobe “osmičky” sa nevzdali. Naopak, rýchlo sa otriasli a po ťažkom taktickom boji porazili mladých Fínov 2:1. Dnes už vieme, že to nebolo podcenenie súpera, ale naši mladíci v sebe skrývali obrovskú silu, ktorú sa v úvodnom zápase zľakli pred “červenými diablami” ukázať.

Potom prišla ďalšia veľká previerka v podaní ďalšieho ašpiranta na titul – menami rovnako ako Kanada, nabitá Amerika, ktorej sme napriek naozaj skvelému výkonu podľahli 0:3 a na rad prišla “povinná jazda” v podobe výhry nad Nemeckom, čo sme napriek veľmi húževnatým Nemcom zvládli a zabezpečili si tak definitívne štvrťfinálovú miestenku, kde sme narazili na nie ľahkého súpera zo susednej Českej republiky, ktorý v predchádzajúcich zápasoch zdolal Rusov. Naši si veľmi verili a nedali dopustiť žiadne české “štestíčko”. Poctivou a sebavedomou hrou sme boli na konci my, čo sme sa radovali a tešili sa na reparát s Kanadou.

Práve v tento zápas sa uskutočnilo niečo fantastické, na čo budú naši chlapci spomínať zrejme počas celej nasledujúcej kariéry. Napriek prehre 1:5, ale dlhotrvajúcemu rovnocennému boju, najmä zásluhou nášho talentovaného gólmana Denisa Godlu, ktorý bol neskôr vyhlásený za najlepšieho brankára, najužitočnejšieho hráča a tiež gólmana all-stars tímu, si získali obdiv náročného a prísneho kanadského publika, komentátorov a celý hokejový svet. Vyvrcholením bolo standing ovation od zaplnenej Torontskej haly, čo sa naozaj len-tak nevidí. Ktovie, kedy naposledy tam celá hala dopriala takúto poklonu súperovmu brankárovi…

113

Čerešničkou na torte pre naše mladé talenty bol samotný zápas o tretie miesto so Švédmi, ktorých do boja o bronzové medialy poslali Rusi v prechádzajúcom zápase. To čo sa dialo v úvode stretnutia bolo ako zápas z veľkej knihy, kedy sme sa ani nenazdali a už sme viedli 2:0. Švédi to nedokázali už zvrátiť a na konci zápasu sme museli konštatovať, že sme vyhrali, pretože sme boli jasne lepší tím a zaslúžene sme skončili na celých majstrovstvách ako tretí najlepší tím a doniesli domov vytúžený, veľmi vzácny kov, ale najmä urobili radosť nejednému slovenskému fanúšikovi. Veď, našiel by sa vôbec niekto, kto by to týmto mladým chalanom nedoprial?

Chlapci, aj za redakciu SLOVAK MAN Magazínu vám veľmi pekne ďakujeme za krásne, i keď neskoro-nočné chvíle strávené pre televíziou či monitormi fandiac za váš-náš úspech. Slovenský hokej nie je mŕtvy, čakajú nás ešte veľké zajtrajšky!