Koniec roka je okrem sviatkov spojený s MS v ľadovom hokeji v kategórii do 20 rokov. Síce sa pred pár dňami skončili, ale poďme sa spolu pozrieť na to, ako naši mladíci dopadli.Po minuloročnom nečakanom a o to príjemnejšom úspechu nášho výberu, ktorému sa podarilo zaskočiť favoritov a získať bronzové medaile, sme tento rok spadli z onoho obláčiku snívania tvrdo a razantne tvárou na ľad rýchlosťou vyššou, než je možné dosiahnuť na okruhu v Monze pri pretekoch F1. Ale vraj je to „dobré“ .. :)

Pri tohtoročnom rozlosovaní nám stačilo na postup zo skupiny do štvrťfinále aj jediné víťazstvo, a to hneď v úvodnom zápase proti Bielorusku (4:2), ktoré nakoniec bojuje o zotrvanie v elitnej skupine proti Švajčiarsku.

Ale už situácia z posledných sekúnd tohto zápasu nám mohla jasne ukázať, ako to celé dopadne a chlapci mohli radšej silvestrovať s rodinou či priateľmi pekne doma. Nebyť snahy súperovho brankára zabrániť gólu do prázdnej bránky, keď bol prakticky ešte jednou nohou na striedačke, jeden z našich chlapcov by si vyslúžil ironický potlesk za sebectvo a následne netrafenie prakticky prázdnej bránky z necelého pol metra.

Zvyšné zápasy, až na ten posledný v skupine proti Rusku, však už ukázali našu tohtoročnú silu dostatočne. Všetko to vyvrcholilo jednoznačným štvrťfinálovým „tréningom“ Švédska s kužeľmi v slovenských farbách (0:6), a to ani nespomíname predposledný zápas skupiny proti Suomi (3:8 – posledná tretina 0:5), avšak nie je hanba prehrať s celkovým víťazom a novým šampiónom tejto vekovej kategórie.

Aby však naše hodnotenie nebolo zhodnotené ako prehnane tvrdé voči našim mladíkom, tento turnaj nám na prelome rokov dodal aj určité pozitíva:
1. Posledný zápas skupiny s Ruskom, kde už, samozrejme, prakticky o nič nešlo.
2. Česi vyfasovali vo štvrťfinále od USA 0:7!
3. Nevypadli sme z „A“ kategórie, a to je predsa náš cieľ. Udržať sa nízko, ale nie až príliš. Veď na čo do toho investovať, že.. :-)

Foto: hockeyslovakia.sk