Pokémon Go za posledný víkend ovládol svet. Milióny ľudí po celej planéte, ktorí boli doteraz pripútaní k obrazovkám elektronických zariadení v pohodlí svojich domovov, sa stali pripútanými k obrazovkám elektronických zariadení na uliciach a v prírode. Koncept rozšírenej reality, ktorý hra ponúka, sa stal jednoducho hitom. Okrem množstva zábavy a vtipných momentov priniesli pokémoni aj týchto 6 čudných vecí.1. Mŕtvola v rieke

19-ročná Shayla Wiggins z amerického štátu Wyoming sa rozhodla, že do svojej zbierky monštier pridá niektorý z vodných druhov, a tak sa vybrala k miestnej rieke. Namiesto pokémona ale objavila mŕtvolu unášanú prúdom. Bohužiaľ, musela hru vypnúť a volať 911-tku, takže vodného pokémona v ten deň neulovila.

2. Krádeže

Jeden z princípov hry povzbudzuje hráčov, aby sa stretávali na odľahlejších miestach a spolu lovili kreslené príšerky. Policajti v Missouri odhalili, že isté gangy si pomocou tejto funkcie vytipovali miesta, na ktorých sa budú nachádzať nič netušiace skupinky ľudí vhodné na olúpenie.

pikachu-1207146_1920

3. Stretávky na čudných miestach

Okrem istej austrálskej policajnej stanice, ktorá musela vydať vyhlásenie, aby hráči Pokémon Go nechodili dnu, existuje mnoho ďalších čudných miest, kde tvorcovia zakomponovali do GPS súradníc potrebné virtuálne obchody a telocvične. Napríklad londýnske sídlo tajnej služby MI5, cintoríny, záchody, uličky za striptízovými barmi, kostoly atď.

4. Pokémoni na území Islamského štátu

Áno, aj americkí vojaci, ktorí sa podieľajú na misiách v Iraku a v súčasnosti bojujú proti ISIS, hrajú Pokémon Go. Jeden z nich dokonca v tejto hre vyzval nepriateľov na virtuálny battle. Nie je ale jasné, ako islamisti zareagovali.

maxresdefault (1)

5. Popularita hry

Za veľmi krátky čas sa hra stala populárnejšou než zoznamka Tinder, dokonca stúpa na čísla aktívnych užívateľov, ktoré by mohli presiahnuť zázemie Twitteru. Ľudia na nej denne trávia v priemere viac času ako na Instagrame či Snapchate.

6. Nintendo si vďaka nej extra polepšilo

Cena spoločnosti Nintendo na trhu sa od vydania hry, ktorá je zadarmo na stiahnutie, zvýšila o štvrtinu, teda o asi sedem miliárd dolárov. Celkom slušné na virtuálne príšerky.

Zdroj: msn.com | Foto: Youtube.com, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.