Láska k motorkám môže mať rôznu podobu. V prípade Ernsta Eberharda z rakúskeho mesta St. Ulrich sa dá hovoriť doslova o vášni, ktorá vyústila do zostrojenia jedinečnej mašiny.Inžiniera a konštruktéra odjakživa fascinovali stroje a zaujímal sa o to, ako fungujú. Na farme, kde vyrastal spolu so svojimi šiestimi súrodencami v harmonickom prostredí bez počítačov a herných konzol, mal k rozvíjaniu tejto záľuby dostatok príležitostí. Keď neskôr začal spolu s bratmi reštaurovať staré motorky, bol už iba krôčik ku tomu, aby si zostrojil vlastnú mašinu.

image002_1

Motocykel, ktorý sa zrodil pod jeho rukami, je vyrobený z dreva a ocele. Má jednovalcový vznetový motor s obsahom 500 ccm3, ktorý pochádza z roku 1945, a trojrýchlostnú prevodovku z roku 1930. Premeniť sen na skutočnosť nebolo jednoduché, bolo treba zohnať všetky komponenty, urobiť návrhy a až potom nasledovalo konštruktérske majstrovstvo. Všetko to trvalo približne rok. Eberhard dnes priznáva, že málokto pri pohľade na jeho motorku odhaduje, že je plne funkčná. O to väčšie zadosťučinenie zažíva, keď na ňu vysadne a vydá sa na potulky krajinou.

Zdroj | Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.