Internetom sa šíri ďalšia šialená výzva. Je zameraná na tínedžerov a doslova hazarduje s ich životmi. Jej podstatou je nakrútenie sa pri jedení jedovatých gélových kapsúl na pranie a k rovnakému kúsku vyhecovať niekoho ďalšieho.Nie je to tak dávno, čo hladinu verejnej mienky rozvírila samovražedná hra Modrá veľryba. Popísalo sa o nej kadečo, no podstatné je, že má na svojom konte niekoľko zbytočných životov mladých ľudí. Podľa všetkého pôjde v jej šľapajách aj hra spočívajúca v pojedaní kapsúl, pri ktorej budú tínedžeri končiť v nemocnici, v tom horšom prípade v márnici.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Kapsule totiž obsahujú množstvo jedu a toxických látok, ktoré môžu spôsobiť zvracanie, dýchacie problémy, stratu vedomia, epileptický záchvat či dokonca smrť. Nie nadarmo reklamy na tieto prostriedky upozorňujú, že ich treba skladovať mimo dosahu detí. Tínedžeri síce nie sú malé detičky, ale účinok na ich organizmus bude podobný.

Lavínu pojedania kapsúl Tide Pod spustil na sociálnej sieti istý americký YouTuber a okamžite sa chytili ďalší. Internet je tak v súčasnosti tzv. Tide Pod výzvou doslova zaplavený. Zdá sa teda, že Modrá veľryba je späť. A aj keď má teraz inú podobu, je rovnako nebezpečná a zvrátená.

Zdroj: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.