Nezáleží na tom, či ste podnikateľ, občianske združenie alebo chcete prezentovať seba samého, vašu kapelu či svoju prácu. Jedno platí vo všetkých prípadoch – spôsob a forma prezentácie sú dôležité. Prečo by sa mali ľudia zaujímať o niečo nepekné, neestetické alebo bez zaujímavého obsahu? Jedine, ak by to boli zberatelia gýču. Dnes, keď je internet najčastejším zdrojom informácií, je dôležité, aby ste sa prezentovali práve vo virtuálnom svete. Web stránka je najlepší spôsob, ako ukázať svetu to, čo chcete, aby videl. Ale ako to ukázať, aby to ľudí zaujímalo?

 

Aj forma, aj obsah

Vytvorenie web stránky je dôležité, preto sa na ňom neoplatí šetriť. Je to najlepšia a najlacnejšia forma reklamy. Nie nič nehovoriace bilboardy pri ceste, nie predražená televízna reklama, ale váš web a pôsobenie vo virtuálnom svete. Čo by mala mať dobrá web stránka? Moderný dizajn a kvalitný obsah. Ak jej chýba jedna časť, je to ako keby bežec nemal jednu nohu. Len ťažko uspeje. A ako by mal vyzerať moderný dizajn a kvalitný obsah?

Moderný dizajn

Základom moderného dizajnu je jednoduchosť, prehľadnosť a intuitívnosť. Tomu poslúži aj dlhá scrollovacia stránka, kde návštevníkovi ukážete všetko to, čo chcete, aby videl. Používajte veľké písmo, pretože nie každý vie použiť vo svojom prehliadači lupu a aj keby vedel, prečo by to mal robiť? Používajte infografiky, kde odšťavíte dlhé texty do príťažlivej grafickej podoby. Moderná tvorba web stránok si vyžaduje používanie personalizovaných fotografií, nie fotky stiahnuté z fotobanky. Nebojte sa vodiť návštevníka za ruku, na konci každej stránky dajte button, ktorý ho zavedie tam, kde chcete. Návštevník nemôže ostať visieť na vašej stránke. Keď ostane, odíde z nej.

Obsah je kráľ

Obsah je to, čo návštevníkov priláka na vašu stránku a dizajn je to, čo ich tam udrží. Ako by mal vyzerať kvalitný obsah? Záleží podľa toho, čo robíte, čomu sa venujete. Vždy však platí, že musí byť jedinečný, musí byť zadarmo a musí byť spracovaný tak, aby nebol nudný. Predávate ázijské potraviny? Urobte si videoblog o tom, ako pripraviť najlepšie jedlá. Predávate nábytok? Urobte video návody pre domácich kutilov, ako si urobiť vlastný záhradný nábytok. Vynájdite sa a odlíšte sa. Len takto urobíte zaujímavý obsah.