Za necelých jedenásť rokov svojej existencie Zenvo Automotive prinieslo na automobilový trh síce niekoľko schopných závodníkov, no aj tak úplne nepatrí medzi motoristickú špičku. Na ženevskom autosalóne však tento rok predstavilo zaujímavú novinku.

Najnovší prírastok v portfóliu značky sa volá TSR-S. Patrí do radu TS, teda Twin Supercharged, čo technicky znamená, že motor preplňujú dve dúchadlá. „Esko“ v jeho názve značí, že ide o cestný model, s ktorým by ste sa mohli prehnať aj po našich slovenských cestách.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Tento dvojdverový diabol s karbónovou karosériou sa oproti svojim predchodcom veľmi nezmenil, no v zenve sa pohrali s aerodynamikou, prepracovaním spoilerov a aj difuzéru. Novinkou je však obrovské krídlo, ktoré zvládne pozdĺžnu rotáciu a môže fungovať ako vzduchová brzda. Vďaka prítlaku navyše stabilizuje auto v otáčkach. Čo síce nie je úplne použiteľné na bežnej ceste, no na okruhu sa hodí.

Motoricky hovoríme o 5,8-litrovom vidlicovom osemvalci so sekvenčným vstrekovaním. Pri 8500 otáčkach z neho dostanete 1194 koní, sedemstupňovú prevodovku nájdete pod volantom a na stovku zrýchli za 2,8 sekundy, na dvesto za 6,8 sekundy. Jeho najvyššia rýchlosť dosahuje 325 km/h. Celkovú hmotnosť 1495 kg má rozloženú na obe nápravy v pomere 44:56.

Pýtate sa, ako tohto divocha zvládnete na bežnej cestnej komunikácii? Spoločnosť Zenvo tvrdí, že tomu prispievajú tri módy – Minimum, IQ a Maximum s rôznou silou motora a pomocou všemožnej dostupnej elektroniky.

Že ide o závodníka, je jednoznačné aj z minimalistickej kabíny – žiadne audio, navigácia, klíma či dokonca airbagy. Čokoľvek z toho sa však dá do auta doplniť za príplatok. Značka plánuje ručne vyrobiť limitovaných šesť kusov, čo tomuto tátošovi jednoznačne zaručuje nesmiernu exkluzivitu. A koľko si Zenvo za jedno takéto vozidlo pýta? Jeho cena bola určená na 1,4 milióna dolárov.

Zenvo TSR-S

Zdroj: maxim.com, auto.cz | Foto: Facebook