Slovenské rádiá našim mladým kapelám príliš veľa priestoru nedávajú. To môže vyvolávať dojem, že naša scéna zaniká. Opak je však pravdou! Elán, Tublatanka, Inekafe, Gladiátor, Horkýže Slíže či Desmod. Tieto pojmy sú dobre známe. No tak, ako si treba zvykať na nové tváre v športe, tak ako sme si zvykli na dotykové mobily či na eurá v peňaženke, tak sa treba prichystať aj na silnú novú vlnu kapiel, ktoré čoskoro nahradia zaužívaných interpretov. Tu sú tí, o ktorých ešte budeme počuť!

Sám Sebou

Partia z obce Jamník neďaleko Spišskej Novej Vsi má na konte dva albumy a momentálne nahráva tretí. Na scénu vtrhli ako víchor, veď už rok po svojom vzniku si zahrali na turné spolu s Inekafe! Melodická pop-punková/punk-rocková hudba v ich podaní zaujme na prvé počutie.

Ranná Nevoľnosť

Skupina z Nitry, ktorá sa stala akousi liahňou skupín, má na konte zatiaľ jeden album a čoskoro sa dočkáme druhého. Skupina hrá tzv. moderný rock, resp. metalcore, ktorý má úspech najmä v USA, no ani u nás už nie je úplne tabu. Táto skupina patrí k tomu najlepšiemu, čo mladá scéna u nás ponúka. Od nás majú jasný palec hore!

Bod Omylu

Žilinská kapela Bod Omylu je vo svojom okolí už známym pojmom a postupne sa dostáva do povedomia širšej verejnosti. V minulosti absolvovali spoločné turné so Sám Sebou, taktiež si zahrali aj s Inekafe či Zoči Voči. Na konte majú jedno demo a jeden album.

Zoči Voči

Túto skupinu z Nitry môžme bez dlhších úvah označiť za vodcu novej generácie, veď na rozdiel od ďalších menovaných, resp. stoviek začínajúcich kapiel, si svoje miesto na scéne už vydobyla. Od vydania prvého albumu (2009) nezmenená štvorica okolo Michala Žitňanského hrá pravidelne na väčších festivaloch a vypredáva koncerty. Za všetko hovorí aj počet fanúšikov na FB, ktorý sa blíži ku 100 000!

Slice of Bread

Ďalšia kapela hrajúca tzv. moderný rock je z Rimavskej Soboty a na svojom konte má jeden album. Momentálne pracuje na nových skladbách, ktoré svetlo sveta uvidia už čoskoro a máme sa na čo tešiť.

The Paranoid

A na záver ešte skupina zo Šurian, ktorá hrá screamo-rock. Na svojom konte má tri albumy a po Zoči Voči je to zrejme druhá najznámejšia skupina, ktorá začala zaznamenávať úspechy až v tomto desaťročí. Možno ich vidieť na mnohých festivaloch a koncertoch nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.

Zdroj: Youtube, Facebook