Mesiac tých najlepších zápasov, najsilnejších tímov, najpestrejších fanúšikov a najbúrlivejšej atmosféry. A to všetko v mekke futbalu – v Brazílii. Do krajiny kúzelníkov s loptou, krajiny nesmrteľného Pelého, loptových virtuózov Romaria, Ronaldinha či Ronalda, sa mundial vracia po dlhých 64 rokoch. Vo finále by sa na vynovenej legendárnej Maracane rada videla minimálne desiatka favoritov. Futbal a pekné dievčatá vždy išli dokopy. Inak tomu nie je ani pri brazílskom šampionáte. Čarovný Miss Mundial tím v tom má jasno.

PB_14-05-16_Tipsport_1043

Brazília

V tíme usporiadateľskej krajiny figurujú iba šiesti hráči so skúsenosťami so svetovým šampionátom. Nechýba však azda najväčšia a zároveň najmladšia hviezda, iba 22-ročný Neymar, alebo borci ako Dani Alvés, Marcelo či Ramires. Domáci tím pod vedením už legendárneho Luisa Felipeho Scolariho si (oprávnene) brúsi zuby na šiesty majstrovský titul.

Gabika

Fandí: Brazílii
Obľúbený hráč: Neymar
Vek: 23
Výška: 176 cm
Miery: 88-63-93
Oči: hnedé
Tanec: samba
Špeciálne  znamenie: tetovanie na predlaktí a lá Neymar

Gabika je vášnivou fanynkou Brazílie a rovnako ako Neymar našla záľubu v tetovaní (aj keď jej k domácej hviezde ešte čo-to chýba).

PB_14-05-16_Tipsport_1213

 

Španielsko

Prirodzeným favoritom je tiež Španielsko, ktoré je úradujúcim majstrom sveta i Európy. Zlatú generáciu okolo Xaviho, Fabregasa, Piqueho, Casillasa či Torresa dopĺňajú nové hviezdy, napríklad Diego Costa. Uvidíme, ako sa barcelonská os tímu vyrovná so sezónou plnou tímových sklamaní.

Eszter

Fandí: Španielsku
Obľúbený hráč: Casillas
Vek : 24
Výška: 172 cm
Miery: 85-65-9 5
Oči: tmavé
Tanec: flamenco
Špeciálne znamenie: horúca krv, miluje Stredomorie

Horúca krv a flamenco kolujú v tele Eszter, ktorá vidí ako nového majstra obhajcov zo Španielska.

PB_14-05-16_Tipsport_1741

 

Argentína

Tradičný brazílsky rival, Argentína, zvykol na ostatných svetových šampionátoch trpieť na nedostatok tímovej chémie. Opory Messi, Aguero a di María sú v najlepších rokoch a so silnou podporou fanúšikov by sa mohli vrátiť do boja o futbalový trón.

Lucia

Fandí: Argentíne
Obľúbený hráč: Messi
Vek: 23
Výška: 169 cm
Miery: 85-60-88
Oči: modré (argentínske)
Tanec : tango
Špeciálne znamenie: má k futbalu fakt blízko : – )

Argentíne drukuje Lucia. Priateľku nemenovaného slovenského futbalového reprezentanta plne zasiahla Messimánia a fandí práve lídrovi Barcelony. 

PB_14-05-16_Tipsport_1546

 

Nemecko

Futbal je hra 22 mužov, v ktorej vždy vyhrá Nemecko. Slávny výrok Garyho Linekera sa vzťahoval na defenzívne časy Nemcov, žiadny iný tím však dodnes nemá také silné vôľové vlastnosti ako práve zverenci Joachima Löwa. Dnešný nemecký futbal je iný – Özil, Götze či Reus sú virtuózmi útočnej hry a taký je aj herný prejav tímu. Tradičné nemecké sebavedomie rastie aj s úspechmi klubového futbalu, najmä Bayernu a Dortmundu.

Zuzka

Fandí: Nemecku
Obľúbený hráč: Özil
Vek: 24
Výška: 179 c m
Miery: 84-63-9 2
Oči: modr é
Tanec: valčík
Špeciálne znamenie: nákazlivý úsmev

Hravosť, ale precíznosť – to sa na Mesutovi Özilovi a nemeckom tíme páči Zuzane, ktorá tak bude drukovať tímu J. Löwa.

PB_14-05-16_Tipsport_1470

 

Anglicko

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Roy Hodgson vsadil vo výbere svojej reprezentácie na mladosť, keď vybral „mladé pušky“ ako sú Ross Barkley, Raheem Sterling, Alex Oxlade-Chamberlain, Luke Shaw či Adam Lallana. Za zisk titulu majstrov sveta na šampionáte v Brazílii majú hráči sľúbenú odmenu 350 000 libier (asi 430 000 eur). Tak uvidíme, ako budú namotivovaní…

Janka

Fandí: Anglicku
Obľúbený hráč: Gerrard
Vek: 23
Výška: 170 cm
Miery: 88-64-94
Oči: zelené
Tanec: swing
Špeciálne znamenie: ryšavka :-)

Klasika je klasika. Janka preto verí, že sa Angličania konečne dostanú z ulity vydedenca svetovej elity a dotiahnu to poriadne ďaleko.

PB_14-05-16_Tipsport_1668

 

Taliansko

Ofenzívne preteky určite nebudú robiť Taliani. Tím vystavaný okolo veteránov Buffona, Pirla a Chielliniho  je postavený na pevnom systéme a jediným premenlivým elementom je enfant terrible Mario Balotelli. Nikto nikdy nevie, či zápas rozhodne skvelým gólom alebo hlúpou červenou kartou. Práve vyradenie Talianov hrialo pri srdci Weissov tím v Južnej Afrike pred štyrmi rokmi, tentoraz
si squadra azzura blamáž nepripúšťa ani náhodou.

Miška

Fandí: Taliansko
Obľúbený hráč : Buffon
Vek: 2 3
Výška: 1 7 2 c m
Miery: 88-60-90
Oč i : modré
Tanec : disko
Špeciálne znamenie: miluje bikiny

Sexy Miška by rada ulovila čerstvo single Gigiho Buffona. (Nielen) preto bude v Brazílii fandiť talianskemu výberu.

PB_14-05-16_Tipsport_1123

 

Portugalsko

V tieni veľkých sú Portugalci či Uruguajci. CR7 tento rok jasne vyhral súboj o najlepšieho futbalistu planéty, priviedol Real k triumfu v Lige majstrov a víťaznú náladu by mohol preniesť aj do reprezentačného tímu. Otázkou je, či sa k nemu niekto pridá.

Hviezdna tanečníčka Natália Glosíková fandí Ronaldovi. S ktorou budete fandiť vy?

PB_14-05-16_Tipsport_1059