Hlboko v nezmapovaných zákutiach absolútne nezaujímavého konca Západnej špirály galaxie leží jedno malé, fádne slnko. Zhruba vo vzdialenosti asi 150 miliónov kilometrov od neho obieha totálne nepodstatná malá modrozelená planéta, osídlená tvormi pochádzajúcimi z opíc, ktoré sú tak úžasne primitívne, že si dodnes myslia, že digitálne hodinky bol celkom dobrý nápad. Problém tej planéty spočíva v tomto: Veľká časť jej obyvateľov je väčšinu času dosť nešťastná. Na vyriešenie tohto problému bolo navrhnutých veľa východísk, no väčšina z nich sa do veľkej miery týkala pohybu malých zelených papierikov, čo je samo o sebe čudné, pretože tie papieriky koniec-koncov nešťastné neboli. Takže problém ostával nevyriešený. Veľa ľudí sa k sebe správalo hnusne a väčšina bola nešťastná… dokonca aj tí s digitálnymi hodinkami…

Takto nejako začína svoje rozprávanie údajne najpredávanejšia kniha vo vesmíre „Stopárov sprievodca galaxiou“. Nie tak dávno sme vám priniesli informácie o tom, čo sa skrýva na odvrátenej stane mesiaca a už tu pre vás máme ďalšiu topku! Ako ste už asi vypozorovali zo samotného titulku, aktuálna téma vám neprinesie žiadne holé vesmírne ceckane, ale zato sa dozviete, čo to o našich najbližších vesmírnych susedoch. Len nedávno nás totiž navždy opustil uznávaný vedec Boyd Bushman, ktorý roky pôsobil ako vedecký pracovník v leteckej spoločnosti Lockheed Martin. Avšak, skôr ako sa definitívne odporúčal na druhý svet, stihol nakrútiť cca polhodinový dokument, v ktorom odhalil skutočnú pravdu o mimozemšťanoch.

kozmonaut maly

Tento starý pán totiž tesne pred smrťou vyrukoval s tým, že mimozemšťania sú nielen skutoční, ale dokonca pravidelne navštevujú Zem. Vo videu Bushman podrobne popisuje ako mimozemšťania vyzerajú.  Podľa jeho tvrdení, sú ufóni vysokí cca meter tridsať, majú trojitú chrbticu zloženú z chrupaviek a na rukách a nohách majú prsty podobne ako ľudia. Líšia sa predovšetkým veľkými očami ako aj telepatickou schopnosťou mysle. Zároveň sú schopní odpovedať vám vašim hlasom.

Ufónov ďalej rozdelil do dvoch skupín. Najprv tu máme vyrývačov, ktorí majú k ľuďom vo všeobecnosti kladný vzťah a potom sú tu tzv. zlodeji dobytka. To sú presne tí veľkí, tlstí, zlí ufóni, ktorým tak veľmi leží na srdci, aby ľudia dodržiavali termíny pravidelných prehliadok v rámci vyšetrenia prostaty a kolonoskopie. Mimáci obývajú planétku zvanú Quintomnia, ktorá je od nás vraj vzdialená plus-mínus autobus 68 svetelných rokov. Ak neprší, cesta im trvá cca 45 minút. Bushman dokonca čekol jednému z mimákov foťák, aby priniesol zopár záberov zo svojho domova. Bohužiaľ, všetky zábery ktoré mimozemšťan priniesol, boli veľmi neostré a rozmazané. Aby sme nezabudli Bushman tiež tvrdil, že z vesmíru vedie akýsi tajný prístupový tunel rovno do oblasti 51, čo je známa vojenská základňa umiestnená uprostred Nevadskej púšte. Tu sa údajne ukrývajú  kozmické taniere a telá mimozemšťanov. Aby to celé nebolo len tak, Bushman nám ukázal aj dôkaznú fotografiu mimozemšťana.

bushman

Neskôr ho ale obvinili, že podobizeň mimozemšťana ukradol, pretože rovnaký dizajn používa reklamný panák Walmarku. Len pre zaujímavosť  – Bushman nie je jediný človek spojený s vesmírnym výskumom, ktorý veril na existenciu mimozemšťanov. V roku 2005 bol astronaut Leroy Chiao po dobu 6 mesiacov veliteľom medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Vtedy vraj taktiež zbadal na vlastné oči UFO.

chiao

Celý incident sa odohral po tom, čo Chiao vystúpil zo stanice do kozmu, aby upravil antény GPS. Vtedy zazrel za sebou zoradenú svetelnú letku, ktorá sa pohybovala v blízkosti jeho stanice. Agentúra NASA mu však vysvetlila, že pravdepodobne videl odlesky námorných lodí zo zeme. Ďalším astronautom, ktorý verí na mimozemšťanov, nie je nikto iný ako veterán misie Apollo 14 z roku 1974, Edgar Mitchell.

mitchell

Mitchell vyrástol v Novom Mexiku v blízkosti zóny Roswellu, kde sa testovali bomby a kde sa malo odohrať jedno z najslávnejších a zároveň najzáhadnejších stretnutí s mimozemšťanmi. „Nepoznáte tú oblasť tak, ako ja. White Sands bolo testovacím poľom pre atómové zbrane – a to je to, o čo mali mimozemšťania záujem. Chceli spoznať naše vojenské schopnosti. Hovoril som osobne s ľuďmi a dospel k jasnému záveru, že mimozemšťania sa pokúšali odradiť nás od vstupu do vojny a pomôcť nám vytvoriť mier na Zemi. Hovoril som s mnohými dôstojníkmi letectva, ktorí tu pracovali počas studenej vojny. Povedali mi, že nad hlavami im často lietalo UFO… Ostatní dôstojníci zo základní na pobreží Tichého oceánu mi povedali, že ich testovacie rakety boli často zostrelené cudzou kozmickou loďou.“

Tak sa zdá, že nejakí tí mimáci by skutočne mohli existovať. Zaujímavý je najmä fakt, že tieto zážitky nám nesprostredkúvajú blázni z amerických kukuričných polí, ale skutočné osobnosti vedy a vesmírneho výskumu, čo myslíte vy?