Seth Shostak, uznávaný člen inštitútu pre hľadanie mimozemskej inteligencie (SETI), sa nedávno zúčastnil svetovej výstavy Nano NY, kde sa s každým stavil o šálku kávy, že existencia inteligentného života vo vesmíre bude potvrdená v najbližších 20-tich rokoch. Na toto číslo prišiel Seth na základe informácií, ktoré sme sa naopak počas predošlých 20-tich rokoch o vesmíre dozvedeli.

Len v našej galaxii je zhruba 100 miliárd planét a mnohé z nich majú potenciál na hostenie života. A aby toho nebolo dosť, NASA sa nedávno vyjadrila, že v našom vesmíre môže byť 10-krát viac galaxií, ako sme si doposiaľ mysleli.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Shostak sa vyjadril, že jednoduché formy mimozemského života možno nájdeme ešte skôr, ale ak sa bude jednať o niečo naozaj inteligentné, stále budeme mať problém s ich kontaktovaním: “Ak sú vzdialení 500 svetelných rokov, budete počuť signál, ktorý je starý 500 rokov a ak naň odpoviete “Ahoj, sme Pozemšťania, ako sa máte?” tak to bude ďalších 1000 rokov, kým dostanete odpoveď. Ak ju vôbec dostanete. Čiže to nie je vlastne žiaden poriadny kontakt, ale aspoň viete, že tam sú.”

Veľké novinky budeme môcť čakať už o 2 roky, kedy NASA vypustí do vesmíru nový teleskop James Webb, ktorý bude mať nevídané schopnosti, ďaleko presahujúce doterajší Hubblov teleskop.

Nástupca Hubblovho teleskopu

Zdroj: newsweek.com | Foto: depositphotos, Wikipedia