Ruský miliardár Roman Abramovič pre vás určite neznámym pojmom nebude. Mimoriadne úspešný podnikateľ, svojho času tiež politik a od roku 2003 majiteľ londýnskeho futbalového klubu Chelsea FC, patrí k najvplyvnejším ľuďom planéty s obrovským majetkom. Predviedol to aj na legendárnom Nurburgringu, kam sa vybral zajazdiť si so svojimi priateľmi na tých najexkluzívnejších vozidlách. 

Roman Abramovič vytiahol svoje autíčka na okruh v Nurburgringu na pozvanie ruského oligarchu Viktora Kharitonina, ktorý je, zhodou náhod, majiteľom tejto trate a niekdajším Abramovičovým obchodným partnerom. Počas akcie, ktorá bola pre verejnosť neprístupná, bola na trati azda najväčšia koncentrácia zbohatlíkov na svete.

Roman Abramovič je kapitola sama o sebe. Na svojej lodi má protiraketový štít, plážové ležadlá sú totiž príliš mainstream. Preto sa faktu, že vo svojom vozovom parku ukrýva poriadne vzácne kúsky, ani nečudujeme. Tak napríklad, spomenúť môžeme Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Ferrari FXX (predošlým majiteľom bol legendárny pilot F1 Michael Schumacher), Pagani Zonda R, Aston Martin Vulcan, Ferrari FFX K, Bugatti Veyron, respektíve Lamborghini Reventon. Hodnota kúskov sa odhaduje približne na 10 miliónov eur, avšak tento údaj je čisto informačný. Zberateľská hodnota tohto vozového parku je totiž omnoho vyššia.

Foto: Gtspirit.com