Nová generácia druhej najväčšej limuzíny nemeckého Mercedesu pre rok 2017 ešte nie je oficiálne predstavená, no už teraz postupne odhaľuje svoju podobu a novinky, ktoré prinesie. Tie zásadnejšie vám, samozrejme, predstavíme už teraz.Nový dizajn auta je samozrejmosťou. Konzervatívne auto ako Mercedes E si nemôže dovoliť gýčové výstrelky, karoséria je teda veľmi elegantná, kombinuje pôvodný dizajn so smerovaním značky. Celkovo pôsobí uhladene, ale aj mierne drsnejšie ako predchodca.

Mercedes E 2017 1

Mercedes E 2017 4

Novinkou je predné LED osvetlenie. Oba svetlomety obsahujú po 84 led diód, každú samostatne nastaviteľnú. Jednotlivé LED-ky teda budú aktívne smerované tak, aby čo najlepšie osvetlil vozovku a zároveň pri tom neoslnil oproti idúce vozidlá.

Mercedes E 2017 2

Správne predpokladáte, že v interiéri sa predstaví obrovský displej. V základe bude E ponúkať archaické budíky spolu s takmer 18 centimetrovým displejom. Za príplatok bude možné prístrojovku kompletne nahradiť displejom s uhlopriečkou cez 30 centimetrov.

V motorizácii sa prevratné novinky neudejú, základ budú tvoriť štvorvalcové motory, vyššiu triedu šesťvalce, väčší motor pribudne pravdepodobne iba pre verziu AMG. Počíta sa aj s verziou plug-in hybridu kombinujúceho spaľovací motor a elektrickú energiu.

Mercedes E 2017 3

Prevratnou novinkou je autonómne riadenie vozidla. Zatiaľ sa iba testuje, nepôjde pravdepodobne o úplného autopilota, ale Mercedes by mohol byť schopný meniť jazdné pruhy sám a vodičovi tak uľahčiť aspoň život na diaľnici.

Foto: motorauthority.com