Nový nástupca minuloročného Meizu MX4 dokazuje, že nemusíte minúť veľa peňazí za mobil s prémiovými parametrami.MX5 prichádza s 5.5″ Full HD AMOLED displejom a so 64-bitovým osemjadrovým procesorom Mediatek helio X10 taktovaným na 2.2Ghz. Smartphone poháňa operačný systém Android 5.0 s nadstavbou Meizu’s Flyme OS 4.5.
Nový Meizu MX5 ponúka 20.7 Mpix fotoaparát od produkcie Sony a pre fanúšikov selfie ponúka 5 Mpix predný fotoaparát s rýchlejším objektívom s clonou f/1.9. To znamená, že fotoaparát „vidí“ viac svetla v šere aj cez noc, čo značí o lepších a kvalitnejších fotografiách.

mTouch

Meizu MX5 ponúka inovatívny home button, ktorý bol už použitý aj pri Meizu M2 Note, no teraz prichádza aj s aktualizáciou mTouch 2.0, ktorá zahŕňa nový snímač odtlačkov prstov a ten vás dokáže identifikovať len za 0,48 sekundy. Ďalšou inováciou je aj nový mCharge, ktorý nabije batériu do 25 % za 10 minút a do 60 % za 40 minút.

Cena MX5 ešte nie je stanovená, no bude závisieť od ponúkanej kapacity. Dostupné budú varianty 16GB, 32GB a 64GB, avšak očakáva sa, že ceny budú nižšie ako terajšie ceny vlajkových lodí od Apple a Samsungu.