Patríte k tým, ktorí nemajú problém kedykoľvek zbaliť kufre a vydať sa do sveta? Alebo vás to jednoducho už na Slovensku nebaví a potrebujete si od všetkého oddýchnuť? Nech už patríte k prvej alebo druhej skupine, máme pre vás dobrú správu. Tasmánia vás privíta s otvorenou náručou, nechá vás žiť na ostrove a k tomu všetkému vám dá ešte aj dom a prácu.

Najmenší štát Austrálie Tasmánia ponúka nielen čarovnú prírodu, ale aj niekoľko mesiacov pokojného života na ostrove Maatsuyker. Vašou úlohou bude udržiavať pozemky a budovy, pozorovať počasie a starať sa o krajinu ostrova s jeho bohatou faunou aj flórou. Za to dostanete strechu nad hlavou a zeleninovú záhradku, kde si môžete dopestovať vlastné produkty. Že pobyt na čarovnom ostrove splatíte vlastnou prácou, nie je žiadna tragédia, horšie pre niekoho môže byť to, že tu nie je žiadny prístup na internet a zabudnúť treba aj na sledovanie televízie. Vašou jedinou zábavou v čase voľna môže byť len počúvanie rádia. So sebou si musíte priniesť vlastné jedlo, pitie aj oblečenie a toto všetko nesmie presiahnuť 325 kg na osobu. Tasmania Parks a Wildlife Service avizujú, že práca na ostrove je vhodná pre páry s „preukázanou schopnosťou žiť a pracovať vo vzdialených lokalitách“, pričom podmienkou je sebestačnosť a dobrý zdravotný stav.

Atraktívny džob pre dvojice, ktoré milujú prírodu a neprekáža im odlúčenosť od sveta, potrvá celých šesť mesiacov buď od marca do septembra, alebo od septembra do marca. Podľa Daily Mail už o prácu prejavili záujem stovky nadšených dobrovoľníkov, ktorým neprekáža ani pomerne veterné a vlhké počasie na ostrove Maatsuyker.

Takto to vyzerá na čarovnom tasmánskom ostrove Maatsuyker

Zdroj: Daily Mail | Foto: Facebook