V zápase UFC 229, ktorý sa stal jedným z najsledovanejších v histórii tejto organizácie, utrpel Conor McGregor porážku v 4. kole s Khabibom Nurmagomedovom. Ír takmer okamžite avizoval, že bude chcieť odvetu. Teraz má na dosah pomoc od velikána MMA!

Conor McGregor je najväčšou mediálnou hviezdou v histórii UFC, pretože zrejme žiadny zápasník nespropagoval MMA v médiách tak, ako práve 30-ročný Ír. Ten ale utrpel v nedávnom súboji s Khabibom Nurmagomedovom trpkú porážku, keď ho Rus v 4. kole prinútil vzdať bitku. Doslova pár minút po zápase však McGregor postol na svoj profil, že sa teší na odvetu.

Nie je jasné, či k dovete vôbec dôjde, nakoľko Nurmagomedovovi stále hrozí vyhostenie z USA a podľa jeho posledného vyjadrenia je dokonca možné, že v UFC skončí úplne. Ak by však k opakovanému zápasu došlo, a z marketingového hľadiska sa o to budú určite všetky zúčastnené strany snažiť, Conor môže získať obrovskú posilu. Web Give Me Sport totiž informoval o tom, že Conorovi McGregorovi navrhol pomoc a trénovanie na odvetu s Khabibom legendárny Sean Sherk!

Sean Sherk.

Sean “The Muscle Shark” Sherk je 45-ročný Američan, ktorý bol svojho času najväčšou hviezdou MMA a stal sa historicky druhým šampiónom v histórii ľahkej váhy UFC, pričom tento titul si držal rovných 420 dní. Počas svojej kariéry nastúpil na 41 súbojov a vyhral z nich neskutočných 36. Dodnes je považovaný za jedného z najlepších bojovníkov zmiešaných bojových umení a pre McGregora a jeho tím by bol určite obrovskou posilou.

„Kľúčom ku Conorovmu víťazstvu v odvete bude najatie chlapa ako ja, ktorého štýl bojovania je takmer identický, ako u Khabiba.“ Sean Sherk

Sám Sherk sa vyjadril, že pre McGregora by bol najvhodnejším adeptom na to, aby ho trénoval. Dôvodom je podľa neho to, že on sám (Sherk) mal počas kariéry podobný štýl boja ako Khabib a taktiež využíva základy z wrestlingu, podobne ako ruský zápasník.

Práve preto si myslí, že ak by sa Conor rozhodol trénovať práve s ním, dá mu to v prípadnej odvete veľkú šancu na výhru. Už je ťah teda len na Khabibovi, aby ohlásil, či by o odvetu s Írom stál. Ak áno, môžeme sa tešiť na ďalší veľkolepý športový sviatok v UFC.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D