Investigatívny novinár Ján Kuciak rodičov vždy, keď mali oňho v súvislosti s jeho prácou strach, upokojoval, že na Slovensku sa nič nemôže stať. Ich obavy sa ale naplnili.  Jána so snúbenicou chladnokrvne popravili. Bola však Martina len v zlom čase na zlom mieste?

Možno viacerým ľuďom napadlo, že sa Martina Kušnírová stala náhodnou obeťou a vrah šiel len po Jánovi. Jej mama je však presvedčená o tom, že smrť dcéry bola tiež naplánovaná. Spolu s Jánovými rodičmi si myslia, že šlo o politickú vraždu.

“Neverím polícii ani politikom. Bola to politická vražda a Martinku nezabili náhodou, ale preto, že by zostal svedok. Ona všetky Jankove články čítala, radila mu s korektúrami a vedela i o zákulisí. Vedela viac, ako bolo v článkoch. Keby chceli zabiť len Janka, mali na to dosť času,” povedala pani Zlatica pre Mladú Frontu DNES.

Zlatica Kušnírová žije v Gregorovciach, kde ju boli Martina a Ján pred vraždou navštíviť. Dcéra jej oznámila, že Ján bude mať prácu pár kilometrov od Gregoroviec. Nešpecifikovala však presne, o čo pôjde, no vraj mali strach, pretože vedeli, že ich niekto odpočúva. V máji pripravovali rodičia oboch mladých ľudí svadbu. Namiesto nej sa ale konali dva pohreby.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Zdroj: idnes.cz | Foto: Facebook, YouTube