Dňa 1. 12. 2015 sa zakladateľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi narodila dcérka Max. So svojou manželkou Priscillou zažíva najkrajšie obdobie svojho života a o svoje šťastie sa rozhodol podeliť so všetkými ľudmi na tejto planéte zverejnením statusu. Nebol to však úplne obyčajný status…Markov status mal podobu listu, ktorý spolu so svojou manželkou adresoval milovanej dcérke. Jeho obsah vás pravdepodobne veľmi prekvapí a ak ste Marka nemuseli, možno na neho teraz zmeníte názor.

“Priscilla a ja sme nesmierne šťastní, že sme mohli našu dcérku Max priviesť do tohto sveta. Pri jej narodení sme napísali tento list o svete, v ktorom vyrastie.Je to svet, kde naša generácia môže využiť ľudský potenciál a podporovať rovnosť – liečbou chorôb, využívaním čistých zdrojov energie, spájaním ľudí, budovaním silnej komunity, znižovaním chudoby, poskytovaním rovnakých práv a šírením porozumenia počnúc celými národmi.

Zaviazali sme sa svojou malou časťou vytvoriť takýto svet pre všetky deti. Rozhodli sme sa dať 99 % našich akcií Facebooku – v súčasnosti asi 45 miliárd dolárov ako pomoc pre budúce generácie pri ceste za lepším životom.

Ďakujem všetkým za vašu lásku a podporu počas tehotenstva. Vy ste naša nádej, že spoločne môžeme stavať tento svet pre Maxa, ako aj pre všetky ostatné deti.”

Mark Zuckerberg sa teda rozhodol vzdať veľkej časti svojho majetku v prospech charity kvôli lepšiemu životu iných ľudí. Veľkorysé, nemyslíte?

Foto: Facebook