Na svete nie je veľa žien, ktoré pilotujú lietadlo. Maria patrí k výnimke, táto 32-ročná blondínka si plní svoj sen a lieta po celom svete. Na Instagrame ju sleduje viac ako 221 000 fanúšikov, kde pravidelne pridáva fotky nielen z kokpitu, ale aj z pláže v bikinách. A má sa veru akou postavou chváliť!Maria Pettersson je jednou z najznámejších pilotov sveta vďaka jej vášni k práci a šialene populárnemu instagramovému profilu. Táto švédska blondínka sa pôvodne chcela stať herečkou, čo však nevyšlo. Vtedy si spomenula, že ako dieťa lietala s otcom, no v tom čase sa v nej neprejavil záujem o túto profesiu. Prišiel neskôr a taký veľký, že Maria prevalcovala všetky prekážky, ktoré jej stáli v ceste, aby sa stala pilotkou.

Maria v kokpite

Ako sama hovorí, presadiť sa v takmer čisto mužskej profesii nebolo ľahké. Na svojej práci najviac miluje pohľad z lietadla. Keď vidí ráno východ slnka z výšky niekoľko tisíc stôp nad zemou. A negatíva nepozná. Síce vstáva veľmi zavčasu, no ráno sa ponaťahuje pri joge a nemá potom problém celý deň presedieť na palube lietadla.

Maria a joga

Keď doslova nelieta v oblakoch, nájdete ju na Sicílii, kde býva. Medzi jej obľúbené destinácie, ktoré spoznala vďaka práci, patrí Kolumbia. Páči sa jej tamojšia príroda a priateľskí ľudia. Okrem toho ju zaujali Los Angeles a New York, ktoré považuje za úplne odlišné mestá a plánuje sa tam vrátiť.

Maria Pettersson

Maria sa môže pochváliť aj krásnou postavou, ktorú si udržuje najmä jogou. Keď má voľný čas, priamo na pláži si zacvičí a so svojimi fotkami sa podelí na Instagrame.

Najkrajšia pilotka na svete

Maria a jej milovaná práca

Maria má krásnu postavu

Zdroj: industryrules.com  | Foto: Instagram