Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, ktorý má výrazný podiel na jej postupe na blížiace sa EURO 2016, potvrdzuje výbornú formu aj v drese talianskeho Neapolu.Hoci jednoznačným ťahúňom aktuálneho lídra talianskej série A je Argentínčan Gonzalo Higuaín (dvadsaťjeden gólov – najlepší strelec ligy), Hamšík si okrem tradičných konštruktívnych úloh v strede poľa plní v poslednom čase aj tie strelecké. Pri nedeľňajšom víťazstve Neapolu na ihrisku Sampdorie Janov 4:2 sa 28-ročný Banskobystričan zaskvel individuálnou akciou, ktorú aj sám obetavým sklzom gólovo zakončil.

Hamšíkov piaty gól v tejto sezóne nielenže znamenal psychologicky veľmi dôležitý dvojgólový náskok (3:1), ale priblížil neapolského kapitána k dosiaľ najjagavejšej hviezde v dejinách klubu spod Vezuvu.

Diego Armando Maradona skóroval v neapolskom drese v talianskej najvyššej súťaži osemdesiatjedenkrát a Hamšík po nedeli za najlepším hráčom 20. storočia v tejto štatistike zaostáva o jediný presný zásah. Vzhľadom na súčasnú formu horúceho ašpiranta na taliansky titul, ako aj slovenského reprezentanta, sa vyrovnania, respektíve prekonania Maradonu, dočkáme zrejme už čoskoro.

Foto: deviantart.net