Meno: Henika, Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Výška/váha: 172 cm/61 kg, Znamenie: Škorpión, Stav: šťastne zadanáKedy si si dala urobiť prvé tetovanie (alebo bol piercing skôr)?

Je to už dávno. Najskôr boli piercingy a až neskôr prišli tetovania . Moje prvé tetovanie je gejša na ľavej ruke. Môžem povedať, že toho pravého tatéra som našla až po dvoch rokoch hľadania ;-)

Prečo si sa rozhodla práve pre tento motív?

Obdivujem ázijskú kultúru, hlavne japonské motívy. Okolie gejše tvoria kvety sakura, lotos a motýle,  ktoré mám veľmi rada. No aby to bolo zaujímavejšie, tak majú miesto hláv lebky.

02

Koľko času si strávila v tattoo štúdiu?

Všetky tetovania spolu vyšli asi tak na 50 hodín práce.

Ako si sa dostala k tomu, že si slovenská Suicide Girl?

Dlho som žila v zahraničí, kde je táto komunita známejšia ako u nás. Chcela som sa stať jej súčasťou, čo sa mi nakoniec podarilo. Až neskôr som si uvedomila, že som vlastne jediná oficiálna slovenská Suicide Girl.

04

O čom celé Suicide Girls vlastne je?

SG je online komunita, kde môžete obdivovať pin-up fotky a profily rôznych alternatívnych modeliek nazývaných Suicide Girls. Aby sa ňou modelka stala, musí prejsť prísnym výberom spomedzi všetkých uchádzačiek z celého sveta. Stránka obsahuje aj profily členov, ich blogy a je možnosť sa pripojiť do rôznych skupín podľa záujmov. Na stránke sa uverejňujú aj rozhovory s populárnymi ľuďmi z alternatívnej scény. Dá sa povedať, že je to životný štýl, modelky sa stretávajú, chodia na fotenia a rôzne akcie organizované pre fanúšikov Suicide Girls po celom svete.

Stretávaš sa aj s inými Suicide Girls zo zahraničia?

Áno, samozrejme. Vďaka SG mam veľa dobrých priateľov, čo mi umožňuje cestovať po svete. Je to fantastické.

03

Fotila si už s mnohými, hlavne zahraničnými fotografmi. S ktorým sa ti pracovalo najlepšie?

Áno, fotila som už s mnohými fotografmi z rôznych krajín, väčšinou so ženami. S každou sa mi fotilo super ;-) Z tých naj sú to Andrea Lavezzaro (Berlín), Alma (Portugalsko), Milloux SG (USA), Brooklyn SG (USA), Jupiter SG (Francúzsko),  Sawa SG (USA), Daleko (Španielsko) a ďalšie.

Máš aj nejakú vtipnú story z fotenia alebo zo života SG?

Pre mňa sú vtipné niektoré reakcie ľudí na moje tetovania, ako napríklad keď sme boli v lete na výlete a išli sme okolo kostola, kde sedeli babky, ktoré sa prežehnávali po tom, ako si všimli moju potetovanú nohu :-) Alebo otázky, čo budem robiť, keď budem mať 70 rokov :-)

01

Na svojom Instagrame (@henikasg)  máš viac ako 37-tisíc followerov. Otravuje ťa niekedy fakt, že si známa a ľudia ti píšu?

Vôbec ma to neotravuje, len ma mrzí, že nemám toľko času, aby som sa všetkým venovala a odpovedala na otázky.

Donedávna si žila v zahraničí, aký je tam život?

Podobný ako na Slovensku, ale ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie.

05

Asi pánov nepotešíme a možno prekvapíme. Máš dlhoročného partnera a dokonca dve krásne deti. Ako to robíš, že vyzeráš stále tak dobre? :-)

(smiech) Ďakujem! Môj recept je jednoduchý, chodím občas do posilky alebo na jumping, mám doma pohodu a super kamarátov okolo mňa, viac nepotrebujem.

Čo najradšej robíš vo voľnom čase?

Trávim čas so svojou rodinou a kamarátmi, nakupujem alebo sledujem filmy a seriály. Medzi moje obľúbené seriály patria American Horror Story, Game of  Thrones, Walking Dead, Big Bang Theory alebo Breaking Bad.

 

Tak to sú samé chuťovky :-) Aká je tvoja predstava ideálne prežitého dňa?

Taký deň, keď si líhame spať všetci zdraví a šťastní a tešíme sa na ďalší.

Čo by si chcela v živote ešte zažiť?

Určite ešte veľa cestovať a navštíviť zaujímavé mestá a miesta, kde som ešte nebola.

 

Najkrajší zážitok v živote?

Jednoznačne narodenie mojich dvoch detí!

Čo na ľuďoch neznášaš a naopak, čo vieš oceniť?

Neznášam faloš a závisť a viem oceniť úprimnosť.

 

Keby si sa mala charakterizovať jednou vetou, čo by si o sebe povedala?

Uf, tak to by si sa mala opýtať radšej mojich kamarátov! (smiech) Ale opísať sa jedným slovom, tak asi priateľská.

Foto: Exkluzívne pre SLOVAK MAN: Vera Ardon Photography & Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Vera
Tattoo master :P Fotí a spovedá dievčatá pre tému "Dievča z ulice" a "Tattoo Girl". Píše aj o štipľavých a iných témach, ktoré sú pre Manmagazin.sk tak veľmi dôležité ;-)