Manipulácia mužmi. Ženy pre ňu urobia hocičo, pôjdu za akúkoľvek hranicu, do akýchkoľvek činov. Majú to geneticky dané, zdedené do vienka svojich pudov, ktoré ich podvedomo ovládajú a nabádajú. Ak by sme mali ísť do úplnej podstaty, genetické posolstvo ženy je asi takéto: „Nájdi najsilnejšieho, najmocnejšieho a najbohatšieho muža, akého nájsť dokážeš a využi k tomu všetky možné aj nemožné prostriedky, sploď s ním čo najviac detí a zabezpeč, aby ich tvoj muž zabezpečil silou (geneticky), mocou (dedične) a bohatstvom (darom).Ženy skrátka mužov manipulujú, vždy manipulovali a budú manipulovať. Prečítajte si akúkoľvek historickú knižku, či faktografickú alebo beletriu, pozrite si akýkoľvek historický film. Dokonca sa uchovalo príslovie, že „za každým úspešným mužom stojí žena“. Áno, súhlasíme. Buď bol muž úspešný bez nej a ona si ho podmanila, alebo ho svojou manipuláciu uštvala až k úspechu.

Manipulácia žien má tisícky spôsobov: klamstvo, polopravdy, zamlčanie informácií, dokreslenie informácií, lesť, až po vychytralosť, podrazy či krádeže. Veky vekov to takto funguje. Bez toho či si to priznáme, či sa budeme pohoršovať nad tým, že si to niekto priznal alebo či sa nad tým niekto vôbec zamyslí. Ale ako hovorieval Albert Einstein, všetko je relatívne. Je dobré vedieť rozlíšiť medzi nevinným klamstvom a nepravdou, ľsťou a krádežou, vychytralosťou a vyloženým podrazom.

03

Prvý stupeň sa dá považovať za prirodzený, druhý za psychopatický. Ale ktorý je ktorý, to už rozhodnite sami. Prečo ženy cítia potrebu klamať, kradnúť a podvádzať si možno vykladať rôzne. Ako sme už spomenuli, bez diskusií je to zapríčinené aj biologickou prapodstatou. Ženy sú tiež geneticky naprogramované tak, aby nejednali priamočiaro, ich prirodzenosť je kľučkovať a manévrovať. Špehujú, infiltrujú a používajú svoj vrodený a nesmierne citlivý radar. A aby dosiahli svojich mnohokrát nepochopiteľných cieľov, mávajú pocit, že si sem-tam musia vymyslieť nejakú rozprávku. Že môžu siahnuť k mravne trošičku pochybným metódam alebo pre jedenkrát niečo menšieho šlohnúť. Prečo sa hovorí „je prefíkaná ako líška?“ Tieto vlastnosti sú odveky najviac prisudzované ženám.

Ženy sú tiež geneticky naprogramované tak, aby nejednali priamočiaro, ich prirodzenosť je kľučkovať a manévrovať.

Zaujímavé je, že ženy nemávajú v dospievaní žiadne vhodné vzory, pretože len málokedy je žena vo filme, knihe či jednoducho v nejakom príbehu ako „hrdina“ v pravom zmysle slova. Ak sa narýchlo zamyslíme, napadne nás azda Xena, Lara Craft a možno jedna „bondovka“ s názvom Salt s Angelinou Jolie v hlavnej úlohe.

Možno aj vďaka tomu bývajú ženy často:

– precitlivené, aj keď si myslia, že majú veci pod kontrolou

– sú schopné zájsť akokoľvek ďaleko, aby boli „in“

– ich vlastnú intuíciu sú schopné za touto honbou celkom úplne ignorovať

– tým pádom vlastne veria samé sebe iba minimálne.

Dôkaz: Stretli ste niekedy ženu, ktorá by o sebe tvrdila ako dobre vyzerá? Aj keby žena bola sama o sebe skalopevne presvedčená, že dobre vyzerá, bude si nahovárať, že má škripľavý hlas alebo aspoň krivý nos.

– Ženy si vôbec neveria.

– Ženy si nie sú samé sebou nikdy 100% isté.

Ak by sme sa naopak pozreli na klamanie mužov, tí klamú primárne za úplne iným účelom ako ženy. Muž sem-tam zaklame, aby ututlal svoj malý prešľap alebo preto, že chce zostručniť inak spletitý (potencionálne podozrivý) príbeh alebo si proste iba nemôžu dovoliť povedať celú pravdu.

02

Ženy ale klamú za úplne iných okolností a hlavne, z omnoho intrigánskejších dôvodov. Spomeňte si na začiatok vzťahu so svojou partnerkou. Ženy s nami hrajú na začiatku vzťahov také tie hry „ako to s ňou nebude jednoduché“. Pritom sú väčšinou minimálne rovnako „hŕŕŕ“ ako my, ale chcú s nami hrať vopred dobre premyslenú, veľmi sofistikovanú, komplikovanú hru na „nedostupnú“. A samozrejme, veľkú rolu zohráva to, ako chce žena, aby vyzerala pred svojim okolím. Vie presne, kedy je tá správna chvíľa na prvý sex, na prvý obed s jej rodičmi, na prvú večeru s tými vašimi. Ženy to majú celé veľmi presne dopredu zosynchronizované, aby vytrieskali zo vzťahu čo najviac. A ak si myslíte, že sa tu bavíme iba o citoch alebo iba o niektorých typoch žien – nie. Všetky to majú zrátané a prerátané na eurá, nebojte sa. Čo na eurá, na centy! V čase keď vy ešte ani neviete, čo by mohol „stáť celý tento špás“, ona to už má rozpočítané na dve desatinné miesta. Najhoršie na tom je, že ženy veria, že to „takto“ má naozaj byť. Možno to niekde čítali alebo počuli alebo to takto dostali jednoducho do génov od svojich predkov.

V čase keď vy ešte ani neviete, čo by mohol „stáť celý tento špás“, ona to už má rozpočítané na dve desatinné miesta.

Dôkaz sofistikovanosti ženského myslenia: Zatiaľ čo si očividne zahráva s myšlienkou, že sa od vás nechá pozvať na rande, navonok sa tvári, že to s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde. Len aby vami manipulovala, vymyslí si, že má už niečo „dávnejšie dohodnuté“. Čo je ešte pozoruhodnejšie, ženy túžia už v tejto fáze mať moc. Ovládať vás, pritom ešte žiaden vzťah neexistuje a ona predstiera, že „na ňu nemáte“. Ak by ste snáď dali najavo, že o ňu nemáte až taký záujem, zasype vás nekonečným zoznamom mužov, ktorí iba čakajú na to, aby ju mohli pozvať na večeru a zatiaľ čo sa tu s vami ona rozpráva, polícia práve vztyčuje pred jej domom protidavové zátarasy!

Klamstvá

Jedna spisovateľka raz prehlásila o svojej kolegyni z ľúbostných románov, že nikdy nepovedala ani nenapísala jedno jediné pravdivé slovo, a to vrátane slovíčka „a“.

Žena klame:

 • O svojej váhe
 • O svojich mierach
 • O svojom veku
 • Že to čo vám hovorí, preberá iba so svojimi kamarátkami (ha-ha)
 • S kým kde bola
 • Kedy prišla domov
 • Koľko míňa
 • Koľkokrát bola vo fitku (a čo tam robila)
 • Kedy vám vráti peniaze (ha-ha)

Žena predstiera:

 • Že nevyžaduje vernosť (no len jej skúste byť neverný)
 • Že mala na obed iba malý šalát a jogurt
 • Že si nevšimla toho svalnáča na rohu, ako ju prepichuje očami
 • Že jej je jedno či jej zavoláte alebo nie
 • Že na veľkosti penisu nezáleží (to je, samozrejme, vtip ;-) )

04

Ak si myslíte, že žena klame iba, aby sa vám viac zapáčila a/alebo z vás vytiahla čo najviac peňazí, omyl čitateľu. Pre ženy neexistujú ekvivalenty rozlišovacieho znamenia pre okamžité zistenie podvodu, akým je napríklad rúž na vašej košeli. Pamätajte si, že ženy majú radary a kontrolky vyvinuté na hľadanie nebezpečnej stopy, ale tiež dokonale vycibrený zmysel pre uhladzovanie vlastných stôp. Dnes sa až štyri z piatich oslovených žien anonymne priznalo k nevere. Naopak, keď sme sa pýtali mužov, koľkí si myslia, že ich žena či frajerka podvádza, zo sto respondentov sa našli priemerne traja, ktorí si to myslia alebo majú podozrenie. Ženy pristupujú k nevere úplne odlišne ako muži. Chcú buď udržať „zadné vrátka – čo ak by“ alebo to isté čo my: jednoducho si dobre zašukať s niekým iným. Nevyrozprávajú to však ani svojej najlepšej kamoške, je to len v nich a považujú to za prirodzené. Svoje podvody kamuflujú s takou nepriestrelnou alibi, že ani vo sne by ste nemali možnosť im na to prísť. Často je to ale aj nami, pretože nepodozrievame, nepreverujeme. Hlúpo a slepo dôverujeme. Raz nám povedala na jednom fotení istá modelka, že keď je jej frajer v práci a má 100%-tnú istotu, že sa nemôže vrátiť, pretože vykonáva povolanie, kde jednoducho musí byť fyzicky prítomný, ona využije každú jednu hodinu, aby si zašukala s niekým iným. Samozrejme, že si teraz hovoríte, že to je nejaká sprostá čúza, ale dali by sme krk na to, že nebude jediná. Aby skôr nebola iba jediná taká, ktorá to nerobí… A ešte jedna, celkom zaujímavá štatistika: väčšina, t.j. viac ako polovica nevier, ktoré boli odhalené mužmi na svojich partnerkách, boli nevery robené tak, aby ich muži zámerne odhalili, z pomsty…

Krádeže

Možno za krádeže vo väzniciach sedí viac mužov ako žien, to však neznamená, že ženy vonku s potešením nekradnú. Vaša kožená bunda? V pohode si ju zoberie s kamarátkami na kávu. Potrebuje ísť v noci na toaletu a nemá si čo cez seba prehodiť? Vaša košeľa sa hodí najlepšie… Váš dáždnik? Veď vonku pršalo tak, čo mala robiť?

Ženy nám kradnú:

 • Naše oblečenie, doplnky
 • Knihy, CD, USB kľúče, perá
 • Časopisy (ktoré majú prečítané lepšie ako my sami)
 • Náš čas
 • Náš vzťah s matkou
 • Naše nápady
 • Naše vtipy
 • Našu žiletku a penu na holenie
 • Naše srdce
 • A čo je úplne najparadoxnejšie: žena vám dokáže ukradnúť CD vašej obľúbenej kapely, ktorú ona sama neznáša, len aby sa vám pomstila či sama pre seba pocítila pocit „zadosťučinenia“

Áno, samozrejme – kriminálničky z nich zrejme nebudú. Naviac, až na posledné menované, sú to také romantické krádeže. Ale skúste si o tieto veci požiadať, aby vám ich vrátila – taký oheň na streche asi ešte ani nebol… Neodporúčame! A tiež pozor, ak ju necháte, aby vám mohla kradnúť tieto veci, potom si ľahko privlastní aj majetkové práva a vykoná ďalšie „sprenevery“. Veď čo je vlastne manželstvo? V 99% prípadoch je to vlastne štátom odobrená krádež polovice vášho majetku.

05

Podvody

Čo je vlastne podvod? Keď žena podvádza, môžete z toho viniť napríklad jej matku. Mamičky totiž hovoria svojim dcérenkám: „buď sama sebou“. To je, samozrejme, pre väčšinu z nich podnet k tomu, aby celý život robili pravý opak. Najskôr sa začnú maľovať a až k nepoznaniu skrášľovať. A keď sa ich telá neformujú presne podľa ich predstáv, sú ochotné postúpiť omnoho drastickejšie opatrenia, vo forme plastických operácií a rôznych chirurgických skrášľovacích procedúr, len aby dosiahli svoje – dokonalú postavu a to, čomu ony samy niekedy vo veľkom omyle hovoria „prirodzený vzhľad“. Sú ochotné postúpiť bolestivé muky za pomoci rôznych drôtov, skalpelov a kartáčov…

Ženy podvádzajú:

 • Implantátmi
 • Podprsenkami, push-upkami
 • Liposukciami
 • Liftingami
 • Vypasovanými rifľami či tvarujúcimi legínami
 • Kolegénovými implantátmi
 • Rúžmi
 • Farbami na vlasy
 • Príčeskami a predĺženými vlasmi
 • Vysokými opätkami

Čo k tomu povedať na záver? Pamätajte, my muži tiež klameme, kradneme a podvádzame. Len inak ;-).

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.