Modriny, zlomeniny, krv. Pre niekoho nočná mora, pre Vlada Moravčíka bežná rutina. Vedeli ste o tom, že chlapík, ktorý má na konte niekoľko titulov majstra sveta v thajskom boxe nepochádza zo žiadneho ázijského mesta, ale z Banskej Bystrice?

Sníval si ako malý chlapec o tom, že sa raz staneš úspešným športovcom?

Keď som bol mladší, moje sny neboli určite o tom, že raz budem boxerom, napriek tomu, že som chcel byť športovcom a tým sa aj živiť. Ale zameriaval som sa skôr na futbal, ktorý som pred thajským boxom hrával päť rokov.

S thajským boxom si začal až ako 22-ročný. Prečo tak neskoro?

V podstate som sa nejako hľadal, nemal som špecifický šport, ktorý by som miloval. Skúšal som všetko od futbalu, cez plávanie, gymnastiku, v zime lyže, až som nakoniec ostal pri futbale. Počas toho, ako som bol v Žiline na vojenskej službe, som hrával pomenej a futbal mi akosi odišiel od nôh. Keď som sa vrátil domov, úplne som s ním prestal a ako náhradný šport sa mi veľmi zapáčil „thajský“. Teda hlavne sila, drina a sebaobrana. Už vtedy sa robievali galavečery, a keď som videl výsledky, aké dosahovali starší bojovníci a akí sú v Banskej Bystrici populárni, chcel som byť ako oni. To ma posúvalo vpred, až som pri tomto športe ostal.

Teraz si už asi zodpovedný, ale keď si bol mladší a išiel si sa vonku baviť, zvykol si sa domov vracať s monoklom?

S tým som nemal nikdy problém, pretože nie som „vyrývačný“ typ. Konfliktom som sa radšej vyhýbal alebo ich riešil dohovorom. Ja sám sa čudujem, rovnako ako aj celá moja rodina či známi, že som sa dal na takýto tvrdý chlebíček. No zjavne sa to vyplatilo.

aplha179

Väčšinu ľudí bolí už len to, keď sa niekde udrú. Tebe bolesť nevadí?

(smiech) Určite ju cítim aj ja, aj keď máme trochu posunutý prah bolesti. Ale neboj sa, keď sa klepnem o roh postele, tiež si zanadávam :-D

A ako sa to dá pretrpieť v ringu?

Odpoveď na túto otázku ako aj celý rozhovor si môžete prečítať v májovom SLOVAK MAN.

Elektronická verzia: http://www.manmagazin.sk/elektornicka-verzia