V dnešnej fejkovej dobe plnej špeciálnych efektov je možné urobiť aj z úplného nerda akčného hrdinu. Stačí mu dať dole okuliariky, na chrbát prilepiť drsnú kérku ako z Pedro žuvačky a spraviť pár správnych klikov vo photoshope. A tak sa na plátne môže stať z lúzra okamžite akčný hrdina, ktorý by pohľadom zložil k zemi aj nesmrteľného Chucka Norrisa. Našťastie to však neplatí vždy a v akčných bojových filmoch sa nájdu stále aj skutoční borci, ktorí sa na bitkárov nehrajú, ale skutočne vedia, čo robia. Jedným z takýchto frajerov je aj herec a majster bojových umení Michael Jai White!

Michael Jai White sa narodil v novembri 1967 v New Yorku a vyrastal v Brooklyne. Bojové umenia začal trénovať, keď mal 8 rokov a dnes vlastní sedem čiernych pásov. Šótókan, Brazílske džiu-džicu, Taekwondo, Kobudo, Gódžú rjú, Tangsudo a Wushu. To je všetkých sedem bojových umení, ktoré Michael Jai White ovláda a okrem toho aj Kjókušinkai, čo je mix viacerých druhov bojových umení.

Michael Jai White

Michael sa po prvýkrát objavil vo filme, keď mal 22 rokov. Jeho filmovými prvotinami boli snímky Toxický pomstiteľ 2 a 3, v ktorých si zahral v roku 1989. Herectvo mu učarovalo rovnako ako bojové športy a stal sa jedným z najvyhľadávanejších hercov svojho druhu. Aktuálne má na svojom konte viac než 30 filmov a vo väčšine z nich ukázal obrovský kus zo svojho umenia.

My vám ponúkame výber najlepších bojových scén Michaela Jai Whitea z filmov Nikdy sa nevzdávaj 2, Nikdy sa nevzdávaj 3, Falcon Rising a Blood and Bone. Medzi najlepšími bitkami populárneho herca, samozrejme, nesmie chýbať jeho legendárny súboj so Scottom Adkinsom z filmu Neporaziteľný 2.

Michael Jai White: Najlepšie bitky

Michael Jai White vs. Scott Adkins

Video: YouTube.com | Foto: Facebook.com