Jeden z najúspešnejších slovenských hudobníkov, ktorému na Facebooku patrí titul rapera s najvyšším počtom fanúšikov, ohlásil dátum vydania svojho nového albumu. V týchto dňoch predstavuje z neho už druhý singel spolu s videoklipom dobYjeme svet.Majk Spirit vypustil už druhú ochutnávku dobYjeme svet  z jeho očakávaného albumu Y. Ten by mal vyjsť presne 31. marca 2015, no skalní fanúšikovia si ho budú môcť objednať ešte skôr, než sa oficiálne objaví na trhu. O produkciu nového singla sa postaral Abe a o videoklip Michal Nemtuda, ktorý so Spiritom spolupracoval vôbec po prvýkrát.

Prečítajte si tiež: Majk Spirit má nové video – na svoje si prídu obe pohlavia!

Samotný Majk o skladbe prezradil, že ňou chcel ľuďom priblížiť svoju cestu za rapom a zároveň vystihnúť vývoj jeho generácie zasiahnutej fenoménom zvaným Hip-Hop. A čo povedal o videu? „Video výborne vystihuje myšlienku skladby a ja som vďačný všetkým, ktorí k tomu prispeli. Nikto nič nedokáže sám, ale spolu, skôr či neskôr, jedného dňa dobYjeme svet!“

Práve generácia, v ktorej Majk vyrastal sa označuje písmenom Y, a teda patria do nej všetci ľudia narodení v rokoch 1985 až 1995, dnes už ale často označovaní aj tí, ktorí sa narodili medzi rokmi 1976 až 2000. „Generácia Y je jedna z najväčších a najsilnejších, aké tu kedy boli. Zároveň je to prvá generácia, vyrastajúca vo svete, ktorý je vďaka technológii prepojený. Preto má veľký potenciál niečo naozaj zmeniť. Týmto albumom by som rád ľudom ponúkol niečo, čo im len tak nedajú politici, korporácie, médiá, cirkev ani školské vzdelanie,“ vyjadril sa raper k posolstvu názvu albumu. Ten by mal byť hlasom generácie a tak trochu za ňu rozprávať, resp. za ľudí, ktorí sa cítia rovnako ako Majk. Y bude síce album o generácii Majka Spirita, no určený pre všetky generácie, takže pokiaľ máte radi hip.hop, určite ulahodí aj vám. :)

Foto: Adam Pribylinec