Každý majiteľ má právo prenajať svoj byt komu chce. Je pochopiteľné, že nájomníkov si treba vyberať starostlivo, aby po ich odchode nezostala len spúšť a oči pre plač. Otvorene ale záujemcovi o prenájom povedať, že byt nedostane, pretože je Róm? Tak to už je asi trochu silná áva…

A presne toto sa stalo Ivanovi Kandráčovi, ktorý sa o svoju nepríjemnú skúsenosť podelil na serveri Romea.cz. Už v samotnom inzeráte, zverejnenom na portáli Bazoš.cz, bolo uvedené: „Rómovia, prosím nevolať“. Ivan to napriek tomuto jasnému posolstvu predsa len skúsil, pretože byt sa mu páčil. Majiteľke povedal, že je slušný človek, študuje vysokú školu a má stabilné zamestnanie. Nebolo mu to ale nič platné. „Nechcem tu Rómov, mám s nimi zlé skúsenosti,“ trvala majiteľka jednoznačne na svojom a nezabudla dodať, že „slušných Rómov nepozná“.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ivan na webe zverejnil celý prepis telefonátu podľa nahrávky. Majiteľku bytu vraj neobmäkčila dokonca ani ponuka, že zaplatí okrem kaucie aj niekoľko nájmov dopredu. Hovorí sa, že peniaze nesmrdia, v tomto prípade to ale zrejme neplatí. Na jednej strane je majiteľka bytu, ktorá má právo rozhodnúť, komu prenajme svoj hniezdočko, na druhej strane je záujemca, ktorý sa cíti byť dotknutý diskriminačnými výrokmi ženy. Čo si o tom myslíte vy?

Inzerát, ktorý sa objavil na portáli Bazos.cz

Foto: romea.cz