Ako by sa vám páčilo, ak by ste získali luxusné bývanie v hodnote 184 000 €, a to v bezprostrednej blízkosti Košíc za 20 €? Že je to hlúposť? Verte či nie, dom za dvacku môže byť skutočne realitou. Stačí pritom splniť jedinú podmienku. Nižná Myšľa je predovšetkým medzi Košičanmi a ľuďmi z blízkeho okolia známa ako lokalita, ktorá sa nenachádza ďaleko od metropoly východu, no napriek tomu si tu pozemky zachovávajú svoju prijateľnú kúpnu cenu. Zrejme aj preto ide o lukratívnu oblasť, z ktorej smerujú do Košíc každé ráno desiatky áut. Teraz si predstavte, že v tejto lokalite môžete bývať aj vy, a to bez akýchkoľvek veľkých poplatkov za pozemok, respektíve dom. Hoci by ste za slušné bývanie v okolí Košíc mohli bez väčších problémov zaplatiť niekoľko stovák tisíc eur, existuje tu aj iná možnosť.

Mladý Košičan Martin Krajňák s manželkou Katarínou sa totiž rozhodli, že bývanie v okolí mesta nie je nič pre nich a radšej sa odsťahujú priamo do Košíc. V takom prípade by bol ale zbytočný luxus vlastniť aj dom ležiaci 12 kilometrov od hraníc metropoly východu, aj preto sa manželský pár rozhodol na svoju nehnuteľnosť vypísať akúsi dražbu. Celá súťaž pozostáva v predávaní žrebov v hodnote 20 €, z ktorých sa následne vyberie jeden šťastlivec a ten sa bude môcť do domu presťahovať.

Martin s Katarínou si pritom kladú jedinú podmienku a síce 20 000 kusov predaných žrebov. Súťaž odštartovala už 1. mája a bude prebiehať do 20. decembra, pričom o 3 dni neskôr sa vyžrebuje výherca luxusnej nehnuteľnosti. Do súťaže sú zároveň zaradené aj iné ceny, tou druhou bude automobil Škoda Octavia RS, treťou luxusná dovolenka podľa vlastného výberu v hodnote 3 000 €. Ak sa manželskému páru 20 000 žrebov predať nepodarí, súťažiaci zúfať nemusia. Martin totiž sľubuje, že každému z nich vráti približne jednu polovicu, respektíve tri štvrtiny z pôvodne investovanej sumy.

Ak sa na celý projekt pozrieme z inej perspektívy, prídeme k zaujímavému zisteniu. V prípade predania plánovaných 20 000 kusov žrebov v hodnote 20 €/ks sa totiž dostaneme na sumu 400 000 €. Ak odrátame hodnotu domu (184 000 €), novej Škody Octavia RS (27 000 € v základnej výbave) a cenu luxusnej dovolenky (3 000 €), zístíme, že podnikavý Martin by bol stále v pluse. Na svoje konto by si totiž pripísal 186 000 €, čo je mimochodom suma, za ktorú si v Košiciach môžete kúpiť slušný byt v luxusnejšej novostavbe. Martin sa do mínusu nedostane ani v prípade, že plánovaných 20 tisíc žrebov nepredá. Z každého mu totiž na jeho konte zostane minimálne polovica pôvodnej ceny, teda 10 €. Napríklad, ak by sa Martinovi a Kataríne podarilo predať 10 tisíc kusov žrebov, celkovo by si polepšili o 100 000 €.

Ak by ste sa podobným spôsobom chceli svojho domu zbaviť aj vy, zrejme vás sklameme. Bystrý Martin si dal totiž celú myšlienku patentovať, preto bude okopírovanie jeho nápadu prakticky nemožné. Ako sa pritom sám mladý Košičan vyjadril, v budúcnosti dokonca zvažuje podnikanie v takejto oblasti.

Foto: Košice:dnes (Veronika Janušková)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.