Keď jeden z výrobcov najluxusnejších áut sveta minulý rok predstavil svoj koncept nablýskanej športovej jachty, spôsobil tým všeobecné nadšenie, prirodzenú zvedavosť a, samozrejme, otázky, či a kedy bude tento nápad možné zrealizovať.

Automobilka Lexus začiatkom tohto roka spravila prehlásenie, že jej jachty Lexus Sports Yacht sa začnú predávať v druhej polovici roku 2019. Napriek tomu, že konkrétnejšie špecifikácie vrátane ceny ešte nie sú verejne známe a mali by byť oznámené neskôr, už teraz vieme aspoň to, kto sa o výrobu tejto vodnej šelmy postará.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Strojársku časť zabezpečí námorné oddelenie Toyoty a o prvý funkčný model luxusného návrhu sa postarali v Marquis-Larson Boat Goup vo Wiskonsine. “Na základe veľmi dobrej skúsenosti, ktorú máme z minulého roka so strojárstvom, stavbou, testovaním a predvedením konceptu Lexus Sports Yacht, rozhodli sme sa spraviť ďalší významný krok a zostaviť novučičkú väčšiu jachtu,” vyjadril sa výkonný viceprezident Lexusu Shigeki Tomoyama.

Wisconsinská Marquis-Larson Boat Goup vyprodukuje takmer dvadsaťmetrovú športovú jachtu s otvorenou palubou a luxusnými súkromnými kajutami v podpalubí, pričom nebude chýbať ani zábavná plocha, na ktorú sa zmestí až pätnásť hostí. Koncept jachty nemal viac ako trinásť metrov a mal miesto len na osem pasažierov.

Koncept luxusnej športovej jachty Lexus

Zdroj: maxim.com | Foto: Facebook