Určite ste aj vy na Facebooku alebo Instagrame neraz zdieľali svoju čerstvo zakúpenú letenku, aby ste celému okoliu „vykričali“, kam sa chystáte dovolenkovať. Odteraz to už NIKDY NEROBTE!

Zdieľanie vašej letenky na sociálnych sietiach vás môže vyjsť draho. Napríklad len na Instagrame sa nachádza približne 75 000 fotiek s hashtagom #boardingpass, čiže palubná vstupenka, nad ktorými si zlodeji mädlia ruky. Na jedného takého sa v rámci svojho experimentu zahral i Austrálčan Steve Hui.

Steve si na Instragrame našiel letenku od spoločnosti Delta Airlines, na ktorej bol viditeľný špeciálny kód. Vďaka údajom na letenke a hlavne tomuto špeciálnemu kódu dokázal zistiť, kam jej majiteľka letí, kde býva a aké číslo má jej kreditka. Ak by chcel, vedel by jej let zrušiť alebo prebookovať. V najhoršom prípade by sa dokázal dostať i k bankovému kontu a vybieliť ho!

Takže rada do budúcna, ak sa budete chcieť najbližšie na sociálnej sieti pochváliť svojím výletíkom, nezabúdajte, že zakryť meno alebo destináciu naozaj nestačí. Najdôležitejší je kód na letenke!

Zdroj: Instagram | Foto: pixabay.com, flickr.com