Ľubomír Višňovský sa po neúspešnej skúške v Chicagu rozhodol pokračovať v KHL, kde bude hájiť farby svojho najobľúbenejšieho klubu HC Slovan Bratislava.39-ročný skúsený zadák podpísal so zástupcami Slovana kontrakt do konca aktuálneho ročníka, ktorý by mal byť posledným v jeho nesmierne úspešnej kariére. Ľubove rozhodnutie sa však nerodilo ľahko, keďže ešte krátko pred podpisom zmluvy zvažoval ukončenie kariéry. Svoje rozhodnutie však na poslednú chvíľu zmenil kvôli svojej žene, ktorá sa ho na rovinu spýtala, či si vie predstaviť taký koniec kariéry, na čo on odvetil, že nie.

Višňovský sa síce upísal Slovanu do konca sezóny, je však otázne, do akej miery dokáže pomôcť svojmu tímu. Ľubo má totiž závažné zranenie chrbta a bude výlučne na rozhodnutí lekárov, koľko zápasov mu umožnia hrať. Verí však, že dokáže pomôcť svojmu tímu rovnako ako v minulých obdobiach a nehodlá byť iba hráčom do počtu. Kedy nastúpi na svoj úvodný zápas zatiaľ sám netuší, jedno je však isté, že bude hrať so svojim obľúbeným číslom 17.

Táto sezóna bude pre neho posledná a jeho veľkým snom je ukončiť kariéru pred vypredaným bratislavským publikom. Veríme, že sa mu to splní a že ukončí svoje pôsobenie vo veľkom štýle.

Foto: Facebook