Od novoročného predsavzatia o vypracovaní vašej postavy ubehli už tri celé mesiace. Ešte ste ani nezačali, však? My máme ale recept, ako to stihnúť a verte, že žiadne zakázané látky za tým nie sú! Hovorí sa, že tehličky sa nerobia v posilňovni, ale v kuchyni. Štúdie totiž dokazujú, že to, ako vyzeráte, je až zo 70 % výsledkom vašej stravy.

Je to jednoduché, no zároveň hotová alchýmia. Každý tréner vám povie, že k vyformovaniu postavy potrebujete proteíny, čiže bielkoviny a sacharidy, aby ste mali z čoho budovať svaly a taktiež aby ste mali na tréningoch potrebnú energiu.

Kvalitný proteín je základ

Proteíny, alebo slovensky bielkoviny, sú základom pre budovanie svalovej hmoty. Doslova niečo, ako sú tehly pri stavbe domu. Ak v strave neprijímate dostatok bielkovín, vaše telo nemá z čoho stavať! Najobľúbenejším spomedzi proteínov je srvátkový, ktorý prináša najvyšší podiel bielkovín za prijateľnú cenu, a ak chcete pre svoje svaly naozaj to najlepšie, siahnite po hovädzom a budete doslova ako býk!

Proteíny kúpite napríklad tu

Sacharidy pre maximálny objem

Ak patríte k tým „šťastlivcom“, ktorí zjedia hocičo a nepriberú, môže byť pre vás naberanie svalovej hmoty rovnako náročné, ako je pre iných ťažké zhodiť nadváhu. Chcete pribrať a nedarí sa vám to, aj keď sa doslova prejedáte? Odpoveďou na vašu otázku sú gainery. Obsahujú vysoké množstvo sacharidov a spolu s bielkovinami uľahčia vášmu telu stavbu veľkých svalov, po ktorých túžite!

Gainery si môžete kúpiť napríklad tu

Dokonalá forma je o detailoch

Základ máte zvládnutý, no my vieme, že v lete na pláži chcete dokonalú formu, nie iba priemer. Potrebujete teda viac. Okrem bielkovín a sacharidov, ktoré tvoria hlavné gro výživy dôležitej pre svaly, musíte dať telu aj niečo navyše. V uponáhľanom živote potrebujete v prvom rade energiu na tréningy a tú vám zabezpečia predtréningové nápoje. Ak chcete hrdo ukazovať tehličky na bruchu a vyrysované svaly, detaily doladí spaľovač tukov, s ním sa zbavíte všetkého tuku, ktorý na tele nechcete.

Doplnky pre dokonalú postavu si môžete kúpiť napríklad tu

Strava je vždy základ

Pri intenzívnych a pravidelných tréningoch telo doslova potrebuje doplnky. Nezabúdajte však, že základom jedálnička má byť rozmanitá strava ako taká, nie výživové doplnky. Gymbeam vám ponúka len to najlepšie, čo môžete svojmu žalúdku dopriať od orieškových masiel cez hotové jedlá až po superpotraviny, stačí si vybrať, čo vám najviac chutí. Nesmiete zabúdať ani na vitamíny a minerály, ktoré telu zabezpečia zdravý vývin počas období tréningov.

Fitness stravu si môžete kúpiť napríklad tu

Internetový obchod Gymbeam.sk predstavuje skvelé miesto na online nákup doplnkov stravy pre cvičiacich. Či už chcete schudnúť a vyrysovať alebo práve naopak nabrať maximálny možný objem, na jednom mieste nájdete všetko, čo pre dosiahnutie svojich cieľov potrebujete.

Kliknite sem: www.gymbeam.sk