Najviac očakávaný večer filmového roku sa blíži, nominácie sú známe a celý svet bol už oboznámený s prvou vážnejšou aférou. Na prestížnu cenu filmovej akadémie nie je nominovaný žiaden herec čiernej pleti a mnohí afroamerickí umelci nabádajú k bojkotovaniu udeľovania Oscarov. Ľudstvo však trápi iný problém a s napätím očakáva rozlúsknutie rébusu – vyhrá Leonardo DiCaprio konečne svojho prvého Oscara?

Leo je nominovaný už šiestykrát a doterajšie nominácie za filmy Čo žerie Gilberta Grapea (1994 / vedľajší herec), Letec (2005 / hlavný herec), Krvavý diamant (2007 / hlavný herec), Vlk z Wall Street (2014 / hlavný herec), bohužiaľ, na úspech nepremenil. Iba málo hercov takéhoto formátu a kvalít, ako dosahuje DiCaprio, nemá v zbierke aj toto prestížne ocenenie. Jeho fanúšikovia tak čakajú, či sa Leo konečne dočká zlatej sošky a uznania, ktoré mu za viaceré filmy právom patria.

Internet je však plný zábavných obrázkov a videí, ktoré si berú na paškál práve DiCapriove neúspešné nominácie. Už dlhodobo sa pošuškáva, že Leo nie je práve obľúbenec filmovej akadémie, a preto je veľmi často obchádzaný a keď ho už akadémia musí nominovať, aby to neohrozilo jej vlastnú reputáciu, tak mu Oscara jednoducho neudelí.

DiCaprio má aj tento rok celkom silnú konkurenciu. Vo všeobecnosti sa hovorí hlavne o Mattovi Damonovi, ktorý hviezdil v Marťanovi, ako o najväčšom súperovi. Netreba však zabúdať ani na ostatných nominovaných, ktorí tiež nepatria medzi nejaké béčka.

Internet je plný zábavných obrázkov a videí, ktoré si berú na paškál práve DiCapriove neúspešné nominácie

Pre Lea je asi najväčším ohrozením Michael Fassbender, ktorý síce ešte nezískal žiadne z prestížnych ocenení (Oscar, Globe a pod.), ale nominovaný bol už mnohokrát. Tentoraz má obrovskú šancu, pretože stvárňuje nie tak dávno zosnulú ikonu kybersveta – S. Jobsa. Netreba zabúdať ani na skrytého favorita Bryana Cranstona, ktorý stvárňuje legendárneho hollywoodskeho scenáristu Daltona Trumba. Akadémia by to mohla totiž považovať za odprosenie voči skutočnému Trumbovi, ktorý bol počas svojej kariéry čiernou ovcou filmárskeho sveta v LA.

Leo má za svoje Zmŕtvychvstanie určite nárok na uznanie a my v redakcii by sme mu zlatú sošku konečne dopriali. Tak či onak sa však tešíme na ďalšiu dávku bláznivých fotografií a videí, ktoré zaplavia internet po 28. februári. Toto je výber tých najlepších z doterajšej produkcie. :)

tumblr_n1w3qcASju1sner72o1_400anigif_enhanced-8032-1393847933-1_preview images large (1) large (2) large (3) large (4) large leo-dicaprio-oscar-enjoy-3 resize rs_397x165-140303100544-tumblr_n1v1obIR9J1rogwl3o1_400Zdroj: weheartit.com, csfd.cz, Youtube.com, oscar.go.com, Facebook